Website: elexgame.com Follow us:
Follow @NordicGamesAT Follow
Close

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 45
    Registered User Laurealdin's Avatar
    Dubbing w Gothicach i Risenie 2 był na wysokim poziomie (zwłaszcza w Gothicach). Jeżeli zdubbingowaliby ELEX na takim samym poziomie, to byłoby to z korzyścią dla gry. Jak dla mnie głos pod głównego bohatera mógłby podkładać Jacek Mikołajczak (Bezimienny z Gothiców), ma niesamowitą barwę i brzmienie głosu. No i oczywiście reszta ekipy dubbingowej znanej z Gothica i Risena 2

Nordic Games
    Jak już ktoś celnie zauważył, jest za wcześnie na decyzję odnośnie polskiego dystrybutora gry. Gra będzie na pewno zlokalizowana na nasz język, ale to, w jakiej formie, nie zostało jeszcze zdecydowane. Cieszę się, że ta kwestia została poruszona tak szybko i mam nadzieję, że wątek będzie się dalej rozwijał. Wasze opinie mogą dać sporo do myślenia i pomóc w podjęciu decyzji. Tak więc zapraszam do pisania, dzielenia się spostrzeżeniami lub podsyłania sugestii odnośnie preferowanej wersji, proponowanych aktorów itp.

Registered User LoRdKwiateK's Avatar
    Najchętniej widziałbym Linde, Pazurę i Fronczewskiego ale tych dwóch pierwszyuch do dubbingu się nie nadają. Fronczewski jako główny bohater lub jako stary mag (jeśli takowy będzie) Jan Aleksandrowicz-Krasko, Andrzej Gawroński, i oczywiście Tomasz Marzecki
    Wszystko Będzie Dobrze...
    Every thing Will Be Fine...

Registered User
    Nie może zabraknąć Jacka Mikołajczaka i Jacka Kopczyńskiego. Jarosława Boberka też chętnie bym usłyszał. Szkoda, że DubsCore upadło, bo nie mogę sobie przypomnieć innych nazwisk dubbingujących w dobrych, polskich polonizacjach typu Warcraft 3 czy Gothic.

Quote Originally Posted by NG_Artur View Post
    Cieszę się, że ta kwestia została poruszona tak szybko i mam nadzieję, że wątek będzie się dalej rozwijał. Wasze opinie mogą dać sporo do myślenia i pomóc w podjęciu decyzji. Tak więc zapraszam do pisania, dzielenia się spostrzeżeniami lub podsyłania sugestii odnośnie preferowanej wersji, proponowanych aktorów itp.
    Od początku zmiana wydawcy przez Piranhe Bytes na Nordic Games wygląda na poważną zmianę na lepsze. Począwszy od samej zapowiedzi gry - zapowiedź w postaci zegara z odliczaniem czasu, dodatkowo kolejne informacje mają być dawkowane systematycznie, nowe aktywne forum, do tego POLSKI DZIAŁ, bezpośredni kontakt z PB i NG - zapowiada się super

Co do dubbingu to byłaby rewelacja. Pamiętam, że gdy Cenega ogłosiła, że Risen 3 będzie wydany w wersji kinowej z napisami, wywołało to niemałą burzę i falę niezadowolenia. W ELEX pełna lokalizacja byłaby dużym atutem. Jacek Mikołajczak w roli głównej to połowa sukcesu. Do tego Tomasz Marzecki, Adam Bauman, Jacek Kopczyński, Jarosław Boberek, Mirosław Zbrojewicz - czyli pozostała ekipa aktorów dubbingowych z serii Gothic

Quote Originally Posted by Laurealdin View Post
    Od początku zmiana wydawcy przez Piranhe Bytes na Nordic Games wygląda na poważną zmianę na lepsze. Począwszy od samej zapowiedzi gry - zapowiedź w postaci zegara z odliczaniem czasu, dodatkowo kolejne informacje mają być dawkowane systematycznie, nowe aktywne forum, do tego POLSKI DZIAŁ, bezpośredni kontakt z PB i NG - zapowiada się super

Co do dubbingu to byłaby rewelacja. Pamiętam, że gdy Cenega ogłosiła, że Risen 3 będzie wydany w wersji kinowej z napisami, wywołało to niemałą burzę i falę niezadowolenia. W ELEX pełna lokalizacja byłaby dużym atutem. Jacek Mikołajczak w roli głównej to połowa sukcesu. Do tego Tomasz Marzecki, Adam Bauman, Jacek Kopczyński, Jarosław Boberek, Mirosław Zbrojewicz - czyli pozostała ekipa aktorów dubbingowych z serii Gothic
    Jedynka Risena też miała zapowiedź w postaci zegara z odliczaniem czasu a wydane było przez DS... Zmiana wydawcy może być dobra ale też trzeba liczyć że CDP będzie wydawcą gry w naszym kraju, cenega trochę olewała sprawę.

Registered User
    Przypominam, że brak polskiego dubbingu w Risen 3 nie było decyzją Cenegi. Panowie z DP wyłożyli bardzo niski budżet na promocję gry, a dubbing był chyba tylko angielski i niemiecki. Często jest tak, że wydawca nie pozwala na tłumaczenie gier. CDP.pl podobno bardzo chcieli wypuścić nowego Metal Geara z polskimi napisami, ale Konami nie wyraża zgody.
    Więc pamiętajcie by petycje kierować do Nordic Games, a nie polskiego dystrybutora :P

Quote Originally Posted by LoRdKwiateK View Post
    Zmiana wydawcy może być dobra ale też trzeba liczyć że CDP będzie wydawcą gry w naszym kraju, cenega trochę olewała sprawę.
    Jednak w Risen: Mroczne Wody dubbing się pojawił. Cenega tłumaczyła się tym, iż to po stronie niemieckiego wydawcy leży zadbanie o dubbing również w innych krajach. W przypadku Risena 3, Deep Silver nie wyszło z taką inicjatywą. Pytałem się kiedyś Jenny na WOP, do kogo należy się zwrócić z prośbą o pełną lokalizację. Odpisała, że odpowiada za to główny wydawcy gry, a ten zleci dubbing dopiero wtedy, gdy wyda mu się to opłacalne. Wychodzi na to, że Deep Silver pożałowało pieniędzy na dubbing w polskim wydaniu Risena 3, uważając, że się ona nie zwróci.

Arturze, jak myślisz, jakie są szanse na pełną lokalizację w ELEX i od czego ona zależy?

pozdrawiam!

Risen 2 miało większy budżet i dlatego był dubbing. Jakby DS wiedziało że im się zwróci za dubbing plus dochody ponad wydatki to może by to zrobili ale w naszym kraju niestety pare osób powinno iść do sklepu a nie na torrenty. Sprawa Dubbingu jak i całej akcji reklamowej na nasz kraj to dość skomplikowana sprawa. To nie jest tak że oni sobie nagle pomyślą "Ej tam jest sporo ludzi, dajmy im dubbing itp" a potem wydatki się nie zwracają... Myślę że jak zbadają rynek to w 2016 roku dowiemy się o dubbingu. Ciekaw jestem czemu już nie Deep Silver a Nordic game... Kasa? Większa swoboda lub inne czynniki?

Registered User Vrey's Avatar
    Ciekaw jestem czemu już nie Deep Silver a Nordic game... Kasa? Większa swoboda lub inne czynniki?
    Pewnie chodziło o kwestię finansową i większą swobodę. Duże gry potrzebują większej inwestycji. Strzelam ze Deep Silver tego nie zapewniło i Pirannie podjęły decyzję o zakończeniu współpracy.

Moderator wedkarski's Avatar
    Bodajże na worldofplayers.de już padło: Piranie otrzymały propozycję bardzo dobrego kontraktu od Nordic Games.

Ciekaw jestem czemu już nie Deep Silver a Nordic game... Kasa? Większa swoboda lub inne czynniki?
    Podejrzewam, że na taką decyzję złożyło się wiele czynników, oprócz aspektów materialnych, być może i czynnik ludzki. Z niektórymi ludźmi można mieć lepszą wspólną wizję i po prostu łatwiej się dogadać

Moderator wedkarski's Avatar
    Gra będzie na pewno zlokalizowana na nasz język, ale to, w jakiej formie, nie zostało jeszcze zdecydowane.
    Mam ogromną nadzieję, że uda się zrobić polski dubbing, nie wyobrażam sobie grania np. w Gothika bez polskiego dubbingu, nawet mimo tego, że grając za którymś razem po prostu przewijam większość dialogów. Po prostu bardzo dobrze wpływa to na odczucia z rozgrywki.

Jeśli ten dubbing będzie, na pewno chciałbym w nim usłyszeć głosy znane już z poprzednich produkcji Piranii, może niekoniecznie Mikołajczaka, który kojarzy się z tylko jedną postacią (np. grając w Skyrima nie mogłem się skupić na dialogu z Kodlakiem, bo słyszałem w nim tylko Bezimiennego ), ale już taki Jacek Kopczyński, Adam Bauman czy Robert Tondera byliby bardzo mile widziani.

Oby nie było jak z Jowood... Wiecie jak skończyło reality pump... Two World RIP... A tak lubiłem tą serie...

Gothic single's Avatar
    Jak już ktoś celnie zauważył, jest za wcześnie na decyzję odnośnie polskiego dystrybutora gry. Gra będzie na pewno zlokalizowana na nasz język, ale to, w jakiej formie, nie zostało jeszcze zdecydowane. Cieszę się, że ta kwestia została poruszona tak szybko i mam nadzieję, że wątek będzie się dalej rozwijał. Wasze opinie mogą dać sporo do myślenia i pomóc w podjęciu decyzji. Tak więc zapraszam do pisania, dzielenia się spostrzeżeniami lub podsyłania sugestii odnośnie preferowanej wersji, proponowanych aktorów itp.
    Tak, to prawda. Odkąd Nordic Games współpracuje z Piranha Bytes, kontakt na linii deweloper/wydawca – fani bardzo się polepszył. Mamy własne forum i kontakt z Wami, przy Risenie 3 dostawaliśmy zaledwie garść informacji i screenów co jakiś czas.

Co do aktorów dubbingowych: nie wyobrażam sobie polskiego dubbingu bez Jacka Mikołajczaka, Jacka Kopczyńskiego, Jarosława Boberka, Piotra Fronczewskiego, Tomasza Steciuka czy Jacka Bończyka.

Tags for this Thread