Website: elexgame.com Follow us:
Follow @NordicGamesAT Follow
Close

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25
    Gothic single's Avatar
    Quote Originally Posted by xenonisbad View Post
    W pierwszym Risenie można tworzyć machinimę bez większych problemów, bo dzięki rozszerzonym kodom konsoli debugowania można odgrywać animacje. Widziałeś jakąś machinimę z Risena? Bo ja nie.
    A ja tak, jednak tego na YT jest niewiele:

Tworzenie machinimy i modyfikacji do gry to kwestia jej popularności. Risen nie zdobył takiej ilości fanów jak Gothic (o ile Risen w ogóle ma fanów, większość jak nie wszyscy grający w Risena to sympatycy serii Gothic), więc ciężko o o żeby coś takiego było.

Registered User LoRdKwiateK's Avatar
    Powiem jedno, jeśli ELEX będzie dobrą grą a dodatek podobny do NK to na prawdę będzie hit.
    Wszystko Będzie Dobrze...
    Every thing Will Be Fine...

Registered User Vrey's Avatar
    Quote Originally Posted by Opk View Post
    Ja, osobiście, byłbym bardzo wdzięczny za narzędzia moderskie, na pewno sam starałbym się stworzyć coś ciekawego
    Widzę że kolega ambitny

Registered User sebogothic's Avatar
    Quote Originally Posted by single View Post
    Prawdą jest, że narzędzia deweloperskie dla modderów to standard w dzisiejszych czasach.
    Standard? A jakie studia wydają narzędzia deweloperskie do każdej swojej gry, poza Bethesdą, która z tego uczyniła główny atut swoich produkcji? Dzięki temu gracze przymykają oczy na liczne błędy i niedopracowania, bo sami się tym zajmują i je poprawiają, a także dodają nową zawartość. Nawet do Wiedźmina 3 powstał ModKit, który nie pozwala na zbyt wiele. Z drugiego odcinka Gothic w pigułce można się dowiedzieć, że narzędzia moderskie do dwóch pierwszych Gothiców powstały głównie dzięki dwóm fanom udzielającym się na World of Gothic. I przy wsparciu programistów z Piranha Bytes takie narzędzia powstały. No i jak ktoś wspomniał powyżej o żywotności gry decyduje także ona sama. Wątpię czy nawet jeśli PB wypuściłaby odpowiednie narzędzia do Risenów to czy zdobyłyby taką popularność.
    Zresztą do pierwszego Risena jakieś narzędzia od fanów wyszły razem z niewielkim modem. Jakoś nigdzie nie słychać o innych modach.
    A czy ELEX zdobędzie odpowiednią popularność i serca fanów by dorobić się takiej sceny modderskiej? Cóż, zobaczymy.

Gothic single's Avatar
    Wszystko rozbija się o społeczność fanów i popularność samej gry. Ludzie grający w Riseny to głównie fani serii Gothic, którzy moddowaniem Risena nie byli zainteresowani – sam ModKit jest ubogi, a do gry powstała tylko jedna fabularna modyfikacja, która oferuje może pół godziny gry.

Narzędzia modderskie wydłużają żywotność gry. Kto pamiętałby dziś o serii Gothic, gdyby nie Returning, Mroczne Tajemnice czy Czas Zapłaty?
    I tak, mogę to nazwać standardem – modkita mają Skyrim, Wiedźminy (do dwójki powstało naprawdę wiele fajnych modyfikacji), mają też Fallouty czy Dying Light. Sami wielcy gracze na rynku gier.

Registered User xenonisbad's Avatar
    sam ModKit jest ubogi
    Zapewne nie pamiętasz czasów, kiedy modkit do Gothica też był bardzo ubogi. A znalezienie poradnika co gdzie i jak, który nie był po niemiecu, graniczyło z cudem. Wszystko było w gruncie rzeczy budowane przez fanów, tych samym odpowiedzialnych za modkit do pierwszego Risena.

Narzędzia modderskie wydłużają żywotność gry. Kto pamiętałby dziś o serii Gothic, gdyby nie Returning, Mroczne Tajemnice czy Czas Zapłaty?
    Hmm, ja? Z powyższych grałem tylko w Mroczne Tajemnice, może dlatego że miał znacznie wcześniejszą premierę niż pozostałe. I do tego ta modyfikacja mi się zbytnio nie podobał

[QUOTE=single;4631I tak, mogę to nazwać standardem – modkita mają Skyrim, Wiedźminy (do dwójki powstało naprawdę wiele fajnych modyfikacji), mają też Fallouty czy Dying Light. Sami wielcy gracze na rynku gier.[/QUOTE]

Fallout to Skyrim z broniami, ten sam silnik, lekko lepsza grafika, kilka nowych efektów graficznych. Nawet wyżej ktoś napisał, że to główny atut gier Bethesdy, że można je połatać aby były grywalne. Wiedźmin 3 nie ma modkita i go mieć nie będzie, chociaż zapowiadano, że go będzie miał. Dying Light ma modkita, bo ludzie sami zaczęli grę modować, tym w grze multiplayer dają sobie ogromne profity. Wydanie modkita było świetnym pomysłem, teraz każdy w danej grze musi posiadać te same mody, aby grać.

Poza tym, masz rację, sami wielcy gracze, Żadne tam 10-osobowe zespoły jak PB, każdy liczy grubo ponad setkę. Przypomnieć, że razem z podwykonawcami nad Skyrimem siedziało ponoć 1 000 ludzi? Nie mówiąc już o tym, że sprzedaż gier PB, a co za tym ich budżet, nawet nie ma co konkurować z tytułami, które przytoczyłeś.

Gothic single's Avatar
    Quote Originally Posted by xenonisbad View Post
    Poza tym, masz rację, sami wielcy gracze, Żadne tam 10-osobowe zespoły jak PB, każdy liczy grubo ponad setkę. Przypomnieć, że razem z podwykonawcami nad Skyrimem siedziało ponoć 1 000 ludzi? Nie mówiąc już o tym, że sprzedaż gier PB, a co za tym ich budżet, nawet nie ma co konkurować z tytułami, które przytoczyłeś.
    Co nie oznacza, że w miarę możliwości nie można się na tych wielkich graczach wzorować.

Poza tym, racja, nie pamiętam jak to było, gdy narzędzia dla Gothików były słabo rozwinięte – ale teraz, w przeciwieństwie do Risena – są i mają za sobą olbrzymią społeczność.

Registered User sebogothic's Avatar
    Ja bym pamiętał, bo regularnie wracam do dwóch pierwszych Gothiców i NK, dopiero kilka lat temu zabrałem się za przechodzenie fanowskich modyfikacji. Pierwsze były Mroczne Tajemnice, który były na płytce CDA. Ale MT nie przeszedłem, mimo, iż ze 3 razy zaczynałem to zawsze miałem jakiegoś buga. Grałem w wersję 1.3 i może ta najnowsza nie sprawiałaby już takich problemów. Poza tym uważam, że MT są nieco przekombinowane. Za duże jest tych wszystkich obozów jak na tak małą kolonię. Na Czas Zapłaty mocno czekałem, no, ale wyszedł niedokończony, teraz trwają prace by mod był w miarę grywalny. Z rok temu ukończyłem Złote Wrota i to był pierwszy większy mod jaki przeszedłem. Był dopracowany, questy też były w porządku. Obecnie ogrywam sobie Z życia złodzieja i też mam jak najlepsze zdanie. Wszystko jest przemyślane, dialogi fajnie napisane i co najważniejsze o czym zapominają twórcy wszelkich modyfikacji: gracz dostaje wszelkie potrzebne do wykonania zadania informacje, a nie enigmatyczne zdanie "Przynieś mi to" i szukaj wiatru w polu. Zapisy w dzienniku też czasami są pomocne. Póki co ani razu nie zdarzyło się bym utknął na dłużej, bo nie wiem co dalej robić. A było kilka takich modyfikacji w których najwięcej czasu spędzałem na bezsensownym szukaniu jakiejś pierdoły, a gdy traciłem cierpliwość to korzystałem z rady na forum.
    Oprócz Z życia złodzieja zainstalowałem sobie Dolinę Świtu oraz Podróżnika, pograłem kilka minut i też jestem dobrej myśli. Jest jeszcze troszkę tych większych modyfikacji (Dark Saga, Velaya), więc będzie co robić. Ostatnio widziałem Returninga 2.0, prezentuje się naprawdę zacnie. Czekam teraz na spolszczenie.
    Gothicom żywotności może pozazdrościć niejedna duża gra AAA.

I tak, mogę to nazwać standardem – modkita mają Skyrim, Wiedźminy (do dwójki powstało naprawdę wiele fajnych modyfikacji), mają też Fallouty czy Dying Light. Sami wielcy gracze na rynku gier.
    Przejrzałem sobie Nexusa W2 i DL, zbyt ciekawe to mody nie są. Jakieś retekstury, zmiana balansu, ulepszenia graficzne i inne pomniejsze pierdółki. Do Gothiców najwięcej modyfikacji powstaje z nowymi światami i historiami, czasem nawet ekstremalnie zmieniającymi realia, jak chociażby Podróżnik. Poza grami Bethesdy próżno szukać takiej gry w której można zrobić coś takiego, bo może być to konkurencja np. dla płatnych dodatków. Wątpię czy do trzeciego Wiedźmina wyjdzie taki rozbudowany edytor, a jeśli już to długo po premierze Krwi i wina.
    Last edited by sebogothic; 17-01-2016 at 21:10.

Registered User xenonisbad's Avatar
    Quote Originally Posted by sebogothic View Post
    Przejrzałem sobie Nexusa W2 i DL
    DL ma najfajniejsze mody w Steam Workshop, jakieś nowe tryby gry czy też nowe mapy.

Quote Originally Posted by sebogothic View Post
    Wątpię czy do trzeciego Wiedźmina wyjdzie taki rozbudowany edytor, a jeśli już to długo po premierze Krwi i wina.
    REDsi ogłosili, że zapowiadany REDKIT dla W3 ostatecznie się nie ukarze, a na pocieszenie dali oprogramowanie do podmian tekstur... czyli coś co ma każdy Risen od dnia premiery. Tutaj akurat się Redsi nie popisali.

Gothic single's Avatar
    Modyfikacji fabularnych do Skyrima również nie brakuje, jest Falskaar, jest wiele innych.