Website: elexgame.com Follow us:
Follow @NordicGamesAT Follow
Close

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
    Registered User

Wsparcie dla modderów - dyskusja

Mod Development Kit - czyli zestaw narzędzi umożliwiający w mniejszym bądź większym stopniu modyfikowanie gry lub tworzenie dla niej nowej zawartości. Tzw. mody często przedłużają żywotność gry. Dobrym przykładem jest chociażby Skyrim lub Fallout 3. Ludzie nadal w nie grają ze względu na to, że nadal powstają fanowskie modyfikacje dodające nową zawartość.
    Wsparcie dla modów pozwala często zwiększyć popularność samej gry. Odnoszący sukcesy mod DayZ napędził sprzedaż gry Arma II.

Chciałbym wyrazić moje zmartwienie. Ostatnie gry studia Piranha Bytes (tj. Risen, Risen 2 i Risen 3) nie miały żadnego wsparcia dla modów. Jeśli dobrze pamiętam to przyczyną rzekomo byłoby skomplikowanie tych narzędzi. Jak dla mnie: słaby powód. Chciałbym przypomnieć, że fani stworzyli własne narzędzia do Risen 1, które pozwoliły stworzyć nowy świat i nowe questy do gry.
    Odsyłam na YouTube (mod Risen 1 - Neuland)
    https://www.youtube.com/watch?v=mC_hiL5eKZY

Chciałbym abyście wyrazili swoją opinię, a także zachęcali studio Piranha Bytes do publikacji Mod Development Kit do gry ELEX po premierze.
    Dobrym argumentem jest sukces modów do Gothic 1 i Gothic 2: Noc Kruka. Powstają do dzisiaj
    Ciekawi mnie też stanowisko Nordic Games do modów. Jeśli czytasz to panie Arturze, proszę napisz co sądzicie o modach.

Registered User Vrey's Avatar
    O tak mody przedłużają żywotność gry. Wystarczy spojrzeć na serię Gothic

Registered User
    Ostatnio przeszedłem moda do Gothica 2 "Velaya - historia wojowniczki". Jeden z najlepszych przykładów, jak mody przedłużają żywotność gry. Mam tylko nadzieję, że społeczność moderska polubi Elex.

Gothic single's Avatar
    Prawdą jest, że narzędzia deweloperskie dla modderów to standard w dzisiejszych czasach. Szkoda, że Piranha Bytes się tego fasonu nie trzymała – dzięki temu Risen 2 i Risen 3 zyskałyby dużo większą popularność (nawet nie wśród fanów serii Gothic czy Risen, a randomowych osób, które szukają różnych gier do moddingu).
    Liczę na to, że ELEX dostanie narzędzia modderskie i wypowie się tu jakiś pracownik firmy.

PS. Wyobraźcie sobie co by było gdyby było oficjalne wsparcie dla modderów przy okazji premiery Gothic 3. Mody do tej gry byłyby nieziemskie.

Także czekamy na oficjalne stanowisko Piranha bytes

Registered User Talvitch's Avatar
    Oczywiście że wsparcie modderskie dla gry byłoby świetne, nie mam pojęcia ile czasu, sił i środków stworzenie modkita do Elex zajęłoby PB, jeśli niezbyt wiele to oczywiście, że powinni je wydać. Z pewnością modderzy wzieliby się za tą grę i zrobili z nią wiele dobrego

Nordic Games
    Quote Originally Posted by Ramiz View Post

Chciałbym abyście wyrazili swoją opinię, a także zachęcali studio Piranha Bytes do publikacji Mod Development Kit do gry ELEX po premierze.
    Dobrym argumentem jest sukces modów do Gothic 1 i Gothic 2: Noc Kruka. Powstają do dzisiaj
    Ciekawi mnie też stanowisko Nordic Games do modów. Jeśli czytasz to panie Arturze, proszę napisz co sądzicie o modach.
    Nordic Games bardzo zależy na tym projekcie i na wsparciu fanów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że oddanie w ręce graczy modderskich narzędzi wydłuży żywotność gry. Na razie koncentrujemy się na tym, by fani otrzymali na tyle solidnego RPGa, by chcieli do niego wracać.

Jest jednak wysoce prawdopodobne, że wspomniane narzędzia zostaną udostępnione, jeżeli nie w momencie premiery, to w ramach późniejszego wsparcia.

Have a nice day ;)
    Modkit do Gothic 3 nie został wydany z takiego powodu że skrypty gry były pisane bezpośrednio w C++ i jawnie musiałyby zostać wydane niektóre komponenty silnika do których ani PB, ani Jowood autorstwa nie mieli.
    Na szczęście została jedna furtka, dzięki której mogę tworzyć Multiplayer do Gothic 3 jako "osobną" aplikację.

Quote Originally Posted by NG_Artur View Post
    Na razie koncentrujemy się na tym, by fani otrzymali na tyle solidnego RPGa, by chcieli do niego wracać.
    To świetnie Widać że PB wyciągnęło wnioski. Oby elex okazał się świetnym RPG.

Programmer Opk's Avatar
    Ja, osobiście, byłbym bardzo wdzięczny za narzędzia moderskie, na pewno sam starałbym się stworzyć coś ciekawego
    Opk fae Poland
    ==Polish ELEX Wikia==
    ==First ELEX encyclopedia==

Moderator wedkarski's Avatar
    Wystarczy zobaczyć GI&II. Te gry mają grubo ponad 10 lat, a dalej są rozwijane.

Registered User LoRdKwiateK's Avatar
    Świetny pomysł ale bardziej cieszyłbym się jakby do ELEX wyszedł dodatek taki jak do G2 NK. Raz przejdziesz grę a za np. pół roku wychodzi dodatek z nowymi misjami, kawałkiem świata. To byłoby lepsze niż np. płatne DLC bo wolę dać 60 zł więcej za dodatek niż (oczywiście jeśli byłyby płatne DLC)
    Wszystko Będzie Dobrze...
    Every thing Will Be Fine...

Registered User
    Skoro narzędzia modderskie to być może w ELEX dałoby się również tworzyć tzw. machinimy. Ta możliwość również przedłuża żywotność gry i Gothic jest tego świetnym przykładem.

Gothic single's Avatar
    Quote Originally Posted by LoRdKwiateK View Post
    Świetny pomysł ale bardziej cieszyłbym się jakby do ELEX wyszedł dodatek taki jak do G2 NK. Raz przejdziesz grę a za np. pół roku wychodzi dodatek z nowymi misjami, kawałkiem świata. To byłoby lepsze niż np. płatne DLC bo wolę dać 60 zł więcej za dodatek niż (oczywiście jeśli byłyby płatne DLC)
    Jeśli ten dodatek dodawałby tylko nowe zadania i kawałek świata to wolałbym żeby wkomponować je już do gry podstawowej. Dodatek musi przedstawiać coś więcej.

Registered User xenonisbad's Avatar
    Quote Originally Posted by LoRdKwiateK View Post
    Może niech najpierw zrobią grę, a potem myślą o dodatkach nie zmienia to faktu, że byłbym chętny, aby kupić spory dodatek do porządnej gry.

Quote Originally Posted by Edin181 View Post
    Skoro narzędzia modderskie to być może w ELEX dałoby się również tworzyć tzw. machinimy. Ta możliwość również przedłuża żywotność gry i Gothic jest tego świetnym przykładem.
    W pierwszym Risenie można tworzyć machinimę bez większych problemów, bo dzięki rozszerzonym kodom konsoli debugowania można odgrywać animacje. Widziałeś jakąś machinimę z Risena? Bo ja nie.