Website: elexgame.com Follow us:
Follow @NordicGamesAT Follow
Close

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: Technologia

Registered User LoRdKwiateK's Avatar

Technologia

Genome Engine który pracował w Gothic 3 (2006) Będzie w grze z 2017 roku czyli ELEX, w jakim stopniu będzie poprawiona grafika skoro wiemy już że będzie pracować z DX11 (Czemu nie 12?). Jeśli widzieliśmy znaczną poprawę z Gothic 3 do Risen 3 to jaką będziemy widzieć z Risen 3 do ELEX?
    Wszystko Będzie Dobrze...
    Every thing Will Be Fine...

Gothic single's Avatar
    Znaczna poprawa? Mam nadzieję, że to żart. Na serio, grafika w grach Piranha Bytes nigdy nie była na czasie (poza Gothic 3, ale za to zapłaciliśmy olbrzymią cenę jaką była optymalizacja), ta z Risena 3: Władcy Tytanów według mnie znacząco odbiega od nowoczesnej. Mam nadzieję, że dzięki Nordic Games, których wydawane tytuły dotąd mi się podobały, grafika wreszcie stanie na wysokim poziomie.
    ELEX Wikia
    Pierwsza encyklopedia ELEX.

Registered User wedkarski's Avatar
    Wątpliwości co do grafiki będą rozwiane po Gamescomie, o ile zobaczymy na nim gameplay. Jednak sam fakt, że gra będzie wydana na PS4 i Xbox One już coś świadczy o grafice.

Gothic single's Avatar
    Quote Originally Posted by wedkarski View Post
    Wątpliwości co do grafiki będą rozwiane po Gamescomie, o ile zobaczymy na nim gameplay. Jednak sam fakt, że gra będzie wydana na PS4 i Xbox One już coś świadczy o grafice.
    Zawsze można być tak, że do trailerów nie zostanie użyty silnik gry, EA coś o tym wie.

Nie no, tak na serio mam nadzieję, że Piranha Bytes naprawdę czegoś się nauczyła i grafika w końcu stanie na wysokim poziomie, tak samo jak fabuła i mechanika gry.
    ELEX Wikia
    Pierwsza encyklopedia ELEX.

Registered User
    W sumie grafika nie jest taka ważna. Nie musi być na topie. Ma ladnie wyglądać
    Dla mnie wazniejsza jest epicka fabuła i rozgrywka.

Registered User Vrey's Avatar
    Quote Originally Posted by LoRdKwiateK View Post
    Genome Engine który pracował w Gothic 3 (2006) Będzie w grze z 2017 roku czyli ELEX, w jakim stopniu będzie poprawiona grafika skoro wiemy już że będzie pracować z DX11 (Czemu nie 12?). Jeśli widzieliśmy znaczną poprawę z Gothic 3 do Risen 3 to jaką będziemy widzieć z Risen 3 do ELEX?
    Akurat tutaj Pirannie aktualizują swoją technologie. Widać to po skoku jakości Risen>Risen2>Risen3
    Taki Wiesiek 3 nie wygląda jakoś super, hiper a ma wymagania sprzętowe z kosmosu Co innego Risen 3 który miał świetną optymalizację bo Pirannie poznały swój silnik na tyle że potrafiły z niego wyciągnąć więcej przy zachowaniu dobrej optymalizacji. Ja się cieszę że to nadal będzie Genome Engine bo wiem czego się spodziewać po nim.

Registered User Talvitch's Avatar
    Quote Originally Posted by Vrey View Post
    Akurat tutaj Pirannie aktualizują swoją technologie. Widać to po skoku jakości Risen>Risen2>Risen3
    Taki Wiesiek 3 nie wygląda jakoś super, hiper a ma wymagania sprzętowe z kosmosu Co innego Risen 3 który miał świetną optymalizację bo Pirannie poznały swój silnik na tyle że potrafiły z niego wyciągnąć więcej przy zachowaniu dobrej optymalizacji. Ja się cieszę że to nadal będzie Genome Engine bo wiem czego się spodziewać po nim.
    No nie wiem, ja grając w Wiedźmina 3 na najniższych stwierdzam, że nawet na takim poziomie graficznie miażdży Risena 3 na ultra. Ale rozumiem o co ci chodziło. Dla mnie grafika nie musi być super wypasiona - jest ona dodatkiem i grafika w żaden sposób nie determinuje czy gra jest dobra czy nie. Gry PB nie słyną z nextgenowej grafiki, ale zawsze oferują solidny poziom graficzny - czyli szału nie ma ale źle też nie jest.

Registered User Laurealdin's Avatar
    Grafika w grach Piranhy Bytes była dla mnie w pełni wystarczająca. Przynajmniej nie obawiałem się, że do każdego ich nowego tytułu będę musiał zmieniać kompa^^ Widać, że za każdym starają się ulepszyć parę rzeczy i przede wszystkim zoptymalizować silnik. A trzeba dodać, że zawsze tworzyli zapierające dech lokacje, które zachwycały wyglądem.

Pamiętajmy że do wydania gry zostało sporo czasu i oni nadal mogą rozwijać swój silnik. Pamiętajmy jaka różnica czasowa byłą między Gothic 2 a Gothic 3, 2002-2006 a tutaj mamy między Risen 3 a ELEX 2014-1017 i może też będziemy mieli sporą niespodziankę . Mi się zdaje że skok wydajności będzie większy niż Gothic 3-Risen 3, pewnie dlatego że mają dość czasu na modernizacje silnika jak i pewnie Nordic games troszkę kasy w to włożył.

Registered User
    Nie wiem na jakich modach graficznych musieliście grać w inne gry, żeby grafika w Risenie 3 wam się nie podobała. Ja grałem na ultra i było dobrze.

Quote Originally Posted by Sachees View Post
    Nie wiem na jakich modach graficznych musieliście grać w inne gry, żeby grafika w Risenie 3 wam się nie podobała. Ja grałem na ultra i było dobrze.
    Bo grafika jest nawet spoko tylko mamy 2015 i można mieć o wiele lepsze efekty graficzne.

Skoro mowa o grafice to zapoznajcie się z DX11 w Gothic I/Gothic II
    BTW grafika w Risen 3 była wystarczająca, ale to nie oznacza że elex będzie gorszy lub na takim samym poziome. Czekam na fajerwerki
    Last edited by Vrey; 08-07-2015 at 14:14.

Registered User DoneR's Avatar
    Jeżeli wierzyć materiałowi z GOLa to można wywnioskować, że grafika w ELEX będzie na "wysokim poziomie, a lokacje prezentują się bardzo ładnie na mocnym sprzęcie". Brzmi może zdawkowo, ale znając gusta redaktorów to mają one raczej dość spore wymagania odnośnie prezentacji wizualnej.

My możemy jedynie poczekać na konwent żeby ocenić.

Quote Originally Posted by DoneR View Post
    Jeżeli wierzyć materiałowi z GOLa to można wywnioskować, że grafika w ELEX będzie na "wysokim poziomie, a lokacje prezentują się bardzo ładnie na mocnym sprzęcie". Brzmi może zdawkowo, ale znając gusta redaktorów to mają one raczej dość spore wymagania odnośnie prezentacji wizualnej.

My możemy jedynie poczekać na konwent żeby ocenić.
    Podeślij linka do artykułu lub filmu.
    Pozdrawiam

Registered User DoneR's Avatar