Website: elexgame.com Follow us:
Follow @NordicGamesAT Follow
Close

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40

Thread: Klimat

Registered User DoneR's Avatar
    Jeżeli mówimy już o klimacie to chyba przyznacie, że nic nie może równać się Obozowi Bractwa. Sam design tej lokacji jest czymś mistrzowskim i marzy mi się, aby w nowej grze było lokacje, które chodź trochę wpasowują się w ten klimat. Żadna wcześniejsza czy późniejsza gra nie wywołała we mnie takiej immersji jak właśnie Gothic przy pierwszym wejściu do obozu -- odgłos owadów czy wody z shishy, jak dla mnie bezbłędne w każdym calu. Do tego lekko niepokojąca sekta i bagna, które naprawdę mogły być problemem na niższych poziomach.

Piranhie tworzą nowe uniwersum więc mają nieograniczone możliwości. Świat post-apo daje ogromne pole do popisu i nie umiem sobie wyobrazić, że gra może się nie udać. Jeżeli fabuła bezie spójna i logiczna to może powstać coś naprawdę interesującego.

Registered User
    Szczerze mówiąc, nie do końca wiem o co chodzi z tym postapokaliptycznym klimatem, liczę jednak na coś w stylu Gothica 2, klimaty zniszczonej kolonii karnej może? Sam nie wiem. Po prostu marzy mi się coś na styl którejś z dwóch pierwszych części. Co do miasta o którym mówicie, wszystko spoko - tylko chciałbym, żeby było ono duże, naturalne i które miałoby swoją duszę, czego powiedzieć nie możemy o G3, i Risenach <no może w jedynce jeszcze jako-tako to wyglądało>. Nic nam nie pozostało jak tylko czekać na dalsze informacje, ale póki co jestem zachwycony w ogóle tym, iż PB coś robi, także oby im to wyszło.

Registered User Laurealdin's Avatar
    To nowy tytuł, nowa historia, nowy świat, z pewnością Piranie są pełni zapału i energii do zrobienia czegoś świetnego. Poza tym, chyba jeszcze nigdy nie przykładali takiej wagi do sugestii i próśb fanów i społeczności zorganizowanej wokół ich gier. Wiele rzeczy, które zawsze tworzyły unikatowy klimat ich gier, a o które proszą fani, zostaną zaimplementowane w nowy projekcie. Jestem pełen wiary, że gra będzie klimatem zbliżona do Gothica, Gothica II, czy pierwszego Risena.

Moderator wedkarski's Avatar
    Szczerze mówiąc, Piranha Bytes przy każdym projekcie podkreślała, że będzie mroczny, ale żaden jeszcze nie oddał w pełni klimatu Gothic I&II. Wprowadzenie wątku post-apokalipsy może sporo namieszać i faktycznie doczekamy się tego klimatu znanego z ich pierwszych produkcji.

Registered User xenonisbad's Avatar
    Quote Originally Posted by wedkarski View Post
    Szczerze mówiąc, Piranha Bytes przy każdym projekcie podkreślała, że będzie mroczny, ale żaden jeszcze nie oddał w pełni klimatu Gothic I&II. Wprowadzenie wątku post-apokalipsy może sporo namieszać i faktycznie doczekamy się tego klimatu znanego z ich pierwszych produkcji.
    Nie pamiętam, żeby mówili o Gothic 3 czy pierwszym Risenie, że będą mroczne.

Moderator wedkarski's Avatar
    Quote Originally Posted by xenonisbad View Post
    Nie pamiętam, żeby mówili o Gothic 3 czy pierwszym Risenie, że będą mroczne.
    Fakt, trochę to wyolbrzymiłem, chociaż nie ma co ukrywać, że ludzie za każdym razem liczyli na grę tak dobrą jak te pierwsze produkcje, na co się składa także ten charakterystyczny klimat.

Registered User LoRdKwiateK's Avatar
    Ale Risen 2 miał być mroczny, dopisek "Mroczne Wody" nie od niczego miały ten dopisek, niestety było bardziej kolorowo. Raven Cry miał być konkurencją dla Risena ale niestety nie wyszło a szkoda. grafika jest niezła a jest bardziej mrocznie niż w Risenie. Risen 3 to już powrót do korzeni itp. a jak wyszło? Mroczniej niż Risen 2 ale widać że zostali dalej w tych klimatach. Gdyby zrobili coś takiego jak Calador na każdej wyspie to gra była by bardziej mroczna. Raven Cry 2.jpg
    Wszystko Będzie Dobrze...
    Every thing Will Be Fine...

Gothic single's Avatar
    Quote Originally Posted by LoRdKwiateK View Post
    Ale Risen 2 miał być mroczny, dopisek "Mroczne Wody" nie od niczego miały ten dopisek, niestety było bardziej kolorowo. Raven Cry miał być konkurencją dla Risena ale niestety nie wyszło a szkoda. grafika jest niezła a jest bardziej mrocznie niż w Risenie. Risen 3 to już powrót do korzeni itp. a jak wyszło? Mroczniej niż Risen 2 ale widać że zostali dalej w tych klimatach. Gdyby zrobili coś takiego jak Calador na każdej wyspie to gra była by bardziej mroczna. Raven Cry 2.jpg
    Raven's Cry rzeczywiście miał grafikę bardziej gothikopodobną i mroczniejszą niż Riseny. Ten statek zatopiły po prostu bugi i liczne niedopracowania. Szkoda.

Ciągle jestem w żałobie prze to... Tak czekałem na Two Worlds 3, dobrze że przez Gothic 3 PB nie zbankrutowała.

Gothic single's Avatar
    Nie obraziłbym się gdyby ELEX czerpał trochę budowania klimatu od Raven's Cry, mimo wszystko fajnie mi się grało w tę grę. Budżetem pewnie też dorównywali Piraniom, a udało im się stworzyć dobrą grę pod względem grafiki.

Quote Originally Posted by single View Post
    Nie obraziłbym się gdyby ELEX czerpał trochę budowania klimatu od Raven's Cry, mimo wszystko fajnie mi się grało w tę grę. Budżetem pewnie też dorównywali Piraniom, a udało im się stworzyć dobrą grę pod względem grafiki.
    Grałeś w Ravena? Da się przejść całą grę bo akurat tego nie wiem bo chętnie bym zagrał kiedyś jak komp będzie cały...

Gothic single's Avatar
    Tak, grałem w Raven's Cry, jednak jedyne co dobre w tej grze to fabuła i klimat. Reszta nie porywa.

Co do klimatu gry, niedawno grałem w Metro: Last Light i chciałbym aby podobnie wyglądał ELEX:
    Bez tytu?u.jpg
    Reszta screenów z gry na dole.
    Oczywiście nie mówię tu o całkowitym zżynaniu, to by nie pasowało też do gry, ale spójrzcie na te lokacje, strasznie klimatyczne są. Do tego element grozy zbudowany przez masę arcytrudnych do pokonania przeciwników, jakaś tępa broń biała i własnej roboty pistolet z małą liczbą naboi oraz wspaniałe dialogi, hit postapo murowany.
    Poza tym przydałaby się realistyczna interakcja z otoczeniem, np. niech drzwi nie otwierają się same z siebie po naciśnięciu klawisza, tylko bohater wykona ładną animację otwierania ich. Podoba mi się też możliwość rzucania np. nożami w przeciwników.
    Attached Images Attached Images

Registered User sebogothic's Avatar
    Ja liczę na duże i zaludnione osady a nie popierdółki jak z dwóch ostatnich Risenów. Ponownie mam nadzieję, że początki będą takie bardziej survivalowe jak w Gothicach 1 i 2 oraz pierwszym Risenie, gdzie na początku trzeba było poznać zasady rządzące się światem, nabrać siły i dołączyć do któregoś stronnictwa. W pierwszym Gothicu klimat tworzyła sama Górnicza Dolina, obozy, zasady tam panujace, soundtrack te wszystkie elementy połączone w jedno sprawiają, iz chce się powracać do Gothica dla samego klimatu. Szkoda, że OST nie będzie tworzył KaiRo...

Registered User xenonisbad's Avatar
    Quote Originally Posted by sebogothic View Post
    Ja liczę na duże i zaludnione osady.
    W klimacie postapo raczej bym nie liczył na duże i zaludnione osady. Zresztą do Risenów też to nie pasowało – w końcu ludzie uciekali z kontynentu przed Tytanami i Władcami Tytanów, a dotychczas tylko piraci interesowali się wyspami południowymi, więc ciężko oczekiwać metropolii.

Registered User sebogothic's Avatar
    No, ale ci ludzie, którzy uciekają gdzieś muszą być, prawda? Dla kogo mam ratować świat, jak nie widzę tych ludzi? W takiej książce "Metro 2033" mamy świat postapokaliptyczny i nie przeszkodziło to w zróżnicowaniu poszczególnych stacji metra, ich zaludnieniu itp.. Właśnie trochę mnie irytuje, że PB bierze się za postapo tak jakby szli na łatwiznę, bo wreszcie będą mieli wytłumaczenie dla żałośnie małych osad.

Tags for this Thread