Website: elexgame.com Follow us:
Follow @NordicGamesAT Follow
Close

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40

Thread: Klimat

Programmer Opk's Avatar

Klimat

Bardzo często Piranie i Nordiki podkreślają, że gra będzie mroczna, że będą głębokie decyzje moralne itd.. Risen 2, jak wiemy, był bardzo kolorowy, Risen 3 już był ciemniejszy i - moim zdaniem - bardziej klimatyczny. Czego Wy oczekujecie w kwestii klimatu świata w nadchodzącym Eleksie?
    Pozdrawiam
    Opk fae Poland
    ==Polish ELEX Wikia==
    ==First ELEX encyclopedia==

Registered User
    Post-apo to zupełnie nie moje klimaty, więc liczę na coś, co po prostu mnie wciągnie. Nie mam aż tak dużych wymagań, chociaż po Risen 3 wzrosły od Risen 2.

Registered User LoRdKwiateK's Avatar
    Gdzieś czytałem że mogą powrócić lasy, taki mroczny las i bagna to by było coś. Oczywiście cała gra żeby miała klimat to będzie git.
    Wszystko Będzie Dobrze...
    Every thing Will Be Fine...

Programmer Opk's Avatar
    Ja do Post-apo nic nie mam, wprawdzie nie jestem jakimś ultra-fanem, ale sądzę, że może to ciekawie pasować do klimatów średniowiecznych. Tym bardziej, że Piranie pierwszy raz robią coś takiego, uważam, że taki skok w bok może wyjść im tylko na dobre.
    Bardzo liczę na powrót dużych, ciemnych lasów i bagien, na pewno dodałoby to mrocznego klimatu.
    Pozdrawiam
    Opk fae Poland
    ==Polish ELEX Wikia==

Registered User Laurealdin's Avatar
    Mam nadzieję, że w ELEX PB wróci prawdziwie do swoich korzeni. Marzą mi się mroczne lasy, bagna, zielone polany, łąki, rzeki. Jest na to duża szansa, w końcu akcja gry ma dziać się na kontynencie. Cały czas tajemnicą pozostaje klimat nowej produkcji. Post-apo w czasach średniowiecznych? Mają jednak być nowoczesne bronie, ale wespół z bronią białą... Cóż, trzeba poczekać do Gamesomu.

Registered User
    Chciałbym, aby soundtrack poszedł bardziej w klimat niż melodię. Gothic 3 miał świetną ścieżkę dźwiękową, ale pod względem klimatu to daleko mu do Dark Ambientowych brzmień z Gothic 1 i Gothic 2. Ach, te ciarki jak się tego słuchało:
    https://www.youtube.com/watch?v=Vwr7B6yMLsA

Szkoda, że Kai Rosenkranz już nie pracuje w Piranha Bytes. Chociaż plotki głoszą, że KaiRo współpracuje z Piranha Bytes Red przy komponowaniu muzyki do gry Spacetime

Mi tam soundtrack z Gothic 3 pasował. Pamiętajmy że Gothic 2 a 3 to inne gry i te soundtracki pasowały do każdej z nich. Miejmy nadzieje że będzie mało tropików a więcej lasów "europejskich"

Programmer Opk's Avatar
    Kai prowadzi teraz swój własny projekt wydania płyty muzycznej, niedawno zbierał pieniądze na jego realizację na KickStarterze. Nie wiem więc, czy pomaga przy Spacetime, wiem za to na pewno, że nie siedzi bezczynnie w domu.
    P.S.
    Uwielbiam soundtrack z G3
    Opk fae Poland
    ==Polish ELEX Wikia==

Registered User Vrey's Avatar
    Risen 3 to zupełnie inna gra. Niby ten sam silnik, ale jednka. Bardzo podoba mi się mroczny klimat trójki. Trzeba pamiętać że gry PB nie są dla wszystkich

Programmer Opk's Avatar
    Quote Originally Posted by Vrey View Post
    Risen 3 to zupełnie inna gra. Niby ten sam silnik, ale jednka. Bardzo podoba mi się mroczny klimat trójki. Trzeba pamiętać że gry PB nie są dla wszystkich
    Mi dosłownie każda gra PB podobała się (oczywiście GII:NK na pierwszym miejscu), ale klimat R2 do gustu w 100% mi nie przypadł. Mam duże oczekiwania odnośnie Eleksa, ale nawet jeśli nie zrobią tego gorzej niż Risen 2 (w którego grało mi się i tak przyjemnie) to będę zadowolony.
    P.S.
    @NG_Artur - jeśli w jakimś trailerze przedpremierowym użycie sformułowania ,,European RPG'' to będę w stanie nawet pre-orderować. To mnie kupi
    Opk fae Poland
    ==Polish ELEX Wikia==

Mroczny klimat, fajna muzyczka, dobra fabuła i min. 100 godzin grania to będzie hit!

Gothic single's Avatar
    Przemierzać samotnie będąc uzbrojonym tylko w miecz i jakieś konserwy zmęczone apokalipsą bagna, gdzie z każdej małej rzeczki może wyskoczyć jakaś bestia, powodowałoby to swoisty niepokój i niepowtarzalny klimat. A miasta? Nie jakieś "normalne", tylko takie do jakich przyzwyczaiły nas inne gry czy filmy z gatunku postapo, czyli złożone z przypadkowych, nienadających się do budownictwa w normalnych warunkach materiałów, gdzie mieszkają nieufni i nieprzychylni do głównego bohatera ludzie. Poza tym byłoby też fajnie, gdyby bastiony ludzkości były skupione w przypadkowych budowlach, jak na przykład statkach czy starych koszarach, gdzie żyliby w odosobnieniu i staraliby się przetrwać na własną rękę.

Programmer Opk's Avatar
    Quote Originally Posted by single View Post
    Przemierzać samotnie będąc uzbrojonym tylko w miecz i jakieś konserwy zmęczone apokalipsą bagna, gdzie z każdej małej rzeczki może wyskoczyć jakaś bestia, powodowałoby to swoisty niepokój i niepowtarzalny klimat. A miasta? Nie jakieś "normalne", tylko takie do jakich przyzwyczaiły nas inne gry czy filmy z gatunku postapo, czyli złożone z przypadkowych, nienadających się do budownictwa w normalnych warunkach materiałów, gdzie mieszkają nieufni i nieprzychylni do głównego bohatera ludzie. Poza tym byłoby też fajnie, gdyby bastiony ludzkości były skupione w przypadkowych budowlach, jak na przykład statkach czy starych koszarach, gdzie żyliby w odosobnieniu i staraliby się przetrwać na własną rękę.
    Pierwsza połowa Twojej wypowiedzi naprawdę do mnie przemawia, lecz druga już niekoniecznie. Uważam, że siedziby ludzi usadowione w statkach czy ruinach to taka troszkę sztampa i czuję lekką niechęć, gdy wyobrażam sobie taką lokację. Ale przypadkowe materiały, jak i poczucie, że jest się słabym i można zginąć na każdym kroku - supcio.

EDIT:
    Po zastaniowieniu się, w w/w statkach czy koszarach umiejscowiłbym obozy bandytów lub jakichś zwykłych (lub niezwykłych) degeneratów
    Last edited by Opk; 08-07-2015 at 15:32.
    Opk fae Poland
    ==Polish ELEX Wikia==

Gothic single's Avatar
    Quote Originally Posted by Opk View Post
    Pierwsza połowa Twojej wypowiedzi naprawdę do mnie przemawia, lecz druga już niekoniecznie. Uważam, że siedziby ludzi usadowione w statkach czy ruinach to taka troszkę sztampa i czuję lekką niechęć, gdy wyobrażam sobie taką lokację. Ale przypadkowe materiały, jak i poczucie, że jest się słabym i można zginąć na każdym kroku - supcio.

EDIT:
    Po zastaniowieniu się, w w/w statkach czy koszarach umiejscowiłbym obozy bandytów lub jakichś zwykłych (lub niezwykłych) degeneratów
    Z tym statkiem to miałem na myśli skojarzenie z grą S.T.A.L.K.E.R: Zew Prypeci właśnie, a konkretnie statek "Szewczenko" :
    http://pl.stalker.wikia.com/wiki/Szewczenko
    I głównie takie coś mam na myśli, żeby w takich budowlach przebywali ludzie i tworzyli tam swoje małe społeczeństwo.

A bandyci? Według mnie powinni być jak w The Elder Scrolls V: Skyrim, obsadzeni w przeróżnych jaskiniach czy też budynkach, do których każdy boi się wejść własnie, każdy kto grał w Skyrima wie o co mi chodzi.

PS. Czy tylko według mnie do klimatu postapo najbardziej klimatyczny jest język rosyjski? Chciałbym kiedyś pograć z rosyjskim dubbingiem i polskimi napisami

Programmer Opk's Avatar
    Quote Originally Posted by single View Post
    Z tym statkiem to miałem na myśli skojarzenie z grą S.T.A.L.K.E.R: Zew Prypeci właśnie, a konkretnie statek "Szewczenko" :
    http://pl.stalker.wikia.com/wiki/Szewczenko
    I głównie takie coś mam na myśli, żeby w takich budowlach przebywali ludzie i tworzyli tam swoje małe społeczeństwo.

A bandyci? Według mnie powinni być jak w The Elder Scrolls V: Skyrim, obsadzeni w przeróżnych jaskiniach czy też budynkach, do których każdy boi się wejść własnie, każdy kto grał w Skyrima wie o co mi chodzi.

PS. Czy tylko według mnie do klimatu postapo najbardziej klimatyczny jest język rosyjski? Chciałbym kiedyś pograć z rosyjskim dubbingiem i polskimi napisami
    Ja miałem dokładnie to samo skojarzenie pisząc o statku
    Może masz rację co do tych siedlisk, ale ja osobiście wolałbym zobaczyć jakieś mizerne budynki z kilku kawałków drewna powiązanych jakimiś sznurami i zakrytymi płachtą. Ale - wszystko się już niedługo okaże
    Jeśli chodzi o rosyjski - pewnie dlatego, że dużo historii post-apo jest umiejscowionych właśnie w Rosji (Metro, S.T.A.L.K.E.R., Survarium). Też może tak bym zrobił jak ty, ale tylko na chwilę, dla testów. Wolę słyszeć swojski w słuchawkach
    Opk fae Poland
    ==Polish ELEX Wikia==

Tags for this Thread