Website: elexgame.com Follow us:
Follow @NordicGamesAT Follow
Close

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31
    Registered User

1.Czy pojawią się tarcze i walka dwoma mieczami?
    2.Czy oprócz jetpack'a pojawią się jakieś wierzchowce tak jak to planowaliście początkowo w Gothic 3?
    3.Jak będzie wyglądała sprawa z magią?
    4.Czy pojawią się jakieś areny?

Gothic single's Avatar
    Ponieważ Artur nie zjawia się od ponad miesiąca być może ktoś byłby skłonny do przetłumaczenia pytań i wsadzenia ich do angielskiego/niemieckiego wątku?

Moderator wedkarski's Avatar
    Wrzucone. Mam nadzieję, że dzięki temu Artur szybciej podoła podaniu nam odpowiedzi... albo po prostu dostaniemy odpowiedź na angielskim forum

Z opcji podanych wyżej – druga się sprawdziła. Jako że ja ani nie Nordic, ani nie Piranha Bytes, zakładanie oficjalnego wątku na odpowiedzi zostawię im, a póki co odpowiedzi od Jenny z PB z angielskiego forum umieszczam tutaj.

Spoiler:
    Czy w grze postacie będą wyznawały jedną religię i jednego boga, czy wyznań będzie więcej? Jeśli druga opcja, to czy będą one zróżnicowane?

Różni ludzie wierzą w coś innego, a szczególnie klerycy. Nie chcę więcej spoilerować na ten temat, sami do wszystkiego dojdziecie.

Ile osób wchodzi w skład Piranha Bytes?

Na tę chwilę jest nas około 27 osób.

Gracze poznają historię głównego bohatera. Oznacza to, że poznamy jego całą historię, aż od dzieciństwa, czy tylko zostaną przedstawione nam pojedyncze, ważniejsze fakty o nim?

Nie chcę teraz ujawniać zbyt dużo informacji o jego historii, ale eksplorując świat będzie się można dowiedzieć na ten temat wielu rzeczy.

Czy Nordic Games ma zamiar kiedykolwiek kontynuować Arcanię, albo wypuścić drugi dodatek do niej? Gdzieś czytałem, że miały być dwa, ale z powodu bankructwa JoWooD jest tylko jeden.

Nie wiemy nic na temat Arcanii.

Oficjalna nazwa gry to Elex czy ELEX?

Gra nazywa się ELEX, a w grze ludzie nazywają to (magiczny lek – przyp.) Elex.

Czy świat gry będzie większy od tego z Gothic 3?

Jeszcze nie ukończyliśmy świata gry.

Czy do gry zamierzacie dodać dynamiczne animacje i przerywniki filmowe?

Chcemy zrobić to, co wychodzi nam najlepiej. Tworzymy więc świat, gdzie jest mniej sytuacji, w których gracz zostaje „wykopany” z gry przez przerywnik filmowy. Oczywiście pracujemy zarówno nad zwykłymi animacjami i tymi do specjalnych momentów w grze. GUI i HUD też będą bardziej realistyczne, np. ekwipunek nie będzie zajmował całego ekranu, a raczej będzie czymś w rodzaju hologramu w grze.

Czy questy będą bardziej rozbudowane?

Tak, pracujemy nad tym, w grze pojawią się także questy z większymi konsekwencjami.

Jak bardzo będzie rozwinięty system craftingu?

W grze pojawi się trochę przedmiotów, które będzie można wykorzystać do craftingu. Dostępne jest też kilka rodzajów broni możliwych do modyfikacji. Oczywiście, można też tworzyć swoje własne przedmioty, mikstury itd. Pokażemy Wam ten system, gdy będzie gotowy.

Czy nowy bohater będzie miał poczucie humoru?

Czasami, ale ogólnie to poważny gość.

Czy w grze ujrzymy elementy zapożyczone z survival horrorów, jak na przykład mała ilość amunicji, niszczejące uzbrojenie i broń (Dying Light czy Dead Island), wysoki poziom trudności?

Z jednej strony chcemy zrobić tym razem o wiele trudniejszą grę, a z drugiej gracz będzie miał większą kontrolę nad systemem walki. Pojawią się różne rodzaje broni do walki w zwarciu jak i bronie dystansowe z własnymi amunicjami. Niemniej, to jednak wciąż jest RPG z widokiem z trzeciej osoby.

Mówiąc, że gra będzie mroczna, macie na myśli szare, zniszczone tereny jak w Risen 3 (wschodnia część wyspy Calador), czy bardziej niesamowity klimat Górniczej Doliny z Gothic I (świątynia Śniącego lub stara kopalnia)?

Ta gra będzie pełna kontrastów. Oczywiście sama w sobie jest mroczna, bo dzieje się w trudnym, postapokaliptycznym świecie, ale każdy ma swoją drogę, by poradzić sobie z tą sytuacją – i to nas bardzo fascynuje. Ten świat był wcześniej podobny do naszego i kochamy takie sytuacje, gdy można latać jetpackiem między ruinami i przy okazji zabić następnego mutanta za pomocą broni maszynowej własnej roboty.

Czy pojawią się jakieś areny?

Planujemy coś takiego.

Registered User
    1. Czy wspominane myśliwce e będą interaktywne i będzie można nimi latać i walczyć?
    2. Możliwe będzie zbudowanie własnego egzoszkieletu? Czy te pancerze będą mogły mieć właściwości jak np. egzoszkielet Iron Mana?
    3. Strzelanie będzie bardziej podobne do modelu z Risenów, GTA czy The Order?
    4. Czy pomimo tego, że bohater będzie miał imie i historię to czy będzie możliwa opcja jakiegoś zmieniania wyglądu bohatera?

Registered User
    Też czekam niecierpliwie na odpowiedzi na poniższe pytania
    Parę moich:

1. W trakcie wywiadu z GryOnilne.pl Bjorn Pankratz powiedział, że Piranha Bytes pracuje również nad bazą dla głównego bohatera, czymś podobnym do Podniebnej Twierdzy w Dragon Age Inkwizycja. Czy jeśli takowa baza się pojawi, jej rozwój i rozbudowywanie będą podobne do tych w Dragon Age?

2. Czy gracz będzie mógł werbować nowych towarzyszy którzy pomogą mu w walkach?

3. Crafting ma ponoć zostać przemodelowany, czy możliwa będzie np. w trakcie tworzenia broni modyfikacja jej koloru, samego wyglądu nie wpływajac na statystyki?

4. W Gothicach kobiety grały znikomą rolę, w Risenach było znacznie lepiej (patrz Chani, Patty itp.) czy w Risenie kobiety będą istotne dla fabuły? I czy główny bohater będzie mógł wejść w związek z jakąś kobietą? Nie mówię tu o np. usługach z Czerwonej Latarni a o normalnym związku.

I Pytanie niezwiązane z Elex.

1. Czy Piranha Bytes grała kiedyś w polskie modyfikacje do gry Gothic? I jeśli tak to jak ocenia tą wielką pracę fanów?

Gdyby odpowiedź długo nie nadchodziła na pytania moje i Gadziora ktoś mógłby je przetłumaczyć i wrzucić do angielskiego działu lub niemieckiego? (nie jestem asem w tych językach a nie chce używać tłumacza). Z góry dziękuje chodź mam nadzieję, że Panowie lub Panie z Piranhi odpowiedzą

Programmer Opk's Avatar
    Quote Originally Posted by Kuba M14 View Post
    Gdyby odpowiedź długo nie nadchodziła na pytania moje i Gadziora ktoś mógłby je przetłumaczyć i wrzucić do angielskiego działu lub niemieckiego? (nie jestem asem w tych językach a nie chce używać tłumacza). Z góry dziękuje chodź mam nadzieję, że Panowie lub Panie z Piranhi odpowiedzą
    Oczywiście, jeśli nie doczekamy się odpowiedzi, to po jakimś czasie ja albo ktoś inny z forumowiczów przetłumaczy powyższe pytania
    Opk fae Poland
    ==Polish ELEX Wikia==
    ==First ELEX encyclopedia==

Registered User
    Dzięki Mam nadzieję, że Polacy w Nordic i PB nie zapomnieli o nas

Gothic single's Avatar
    Cóż, wątek z powodu nieobecności Artura nie ma raczej racji bytu, więc może ktoś bardziej obeznany z angielskim niż ja wstawiałby tutaj co ciekawsze odpowiedzi z angielskiego odpowiednika?
    http://community.elexgame.com/thread...rdic-Questions

Jestem na bieżąco z tamtym wątkiem, a jak trafia się coś ciekawszego, wrzucam do najnowszych wieści.

Zazwyczaj jednak pytania się powtarzają, odpowiedzi to Tego jeszcze nie wiemy/Nie jestem w stanie powiedzieć albo dotyczą takich drobiazgów, które praktycznie nic nowego nie wnoszą.

Registered User
    Czy gra będzie wymagać Steam lub czegoś podobnego?

Registered User

Czy...?

Nie znalazłem najważniejszych informacji odnośnie tego tytułu ani na forum ani na stronie głównej, a nikt też tych pytań nie zadaje, więc:

1. Czy ELEX bęzie grą online czy single?
    2. Jeśli online to czy są już jakieś info odnośnie tego ile będzie kosztowała?

Registered User Talvitch's Avatar
    Quote Originally Posted by KirliN View Post
    Nie znalazłem najważniejszych informacji odnośnie tego tytułu ani na forum ani na stronie głównej, a nikt też tych pytań nie zadaje, więc:

1. Czy ELEX bęzie grą online czy single?
    2. Jeśli online to czy są już jakieś info odnośnie tego ile będzie kosztowała?
    1. Single.
    2. Będzie tańsza od gier AAA, ale nieznacznie.

Registered User pajelek125's Avatar
    Czy będzie możliwe zamówienie edycji kolekcjonerskiej w Polsce, ale nie przez inne państwa?

Registered User Dark Fenix's Avatar
    Quote Originally Posted by pajelek125 View Post
    Czy będzie możliwe zamówienie edycji kolekcjonerskiej w Polsce, ale nie przez inne państwa?
    ? Chodzi Ci o Pre-order do polskiej Edycji Kolekcjonerskiej?
    Gothic UP - FB - YT
    Serwis o serii Gothic, ELEX, Risen i ArcaniA.