Website: elexgame.com Follow us:
Follow @NordicGamesAT Follow
Close

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Walka

Registered User

Walka

Jak widzicie walkę w tym tytule? Myślicie, że dalej będzie ten "skoczny" system z Risenów, czy może dostaniemy coś wymagającego jak w pierwszych Gothicach? A może zupełnie coś innego?

Registered User Laurealdin's Avatar
    W angielskim dziale użytkownik neicanimeni zadał pytanie jak będzie wyglądała walka w ELEX. Harry z PB odpowiedział:

We are still working on it but as I said in the german forum our combat system will be completly new. To be much more clear and a bit harsh, the old one is in the trash now.

Co po przetłumaczeniu oznacza: Wciąż nad tym pracujemy, jednak tak, jak wspomniałem na niemieckim forum, nasz system walki będzie całkowicie nowy. Mówiąc dosadniej: poprzedni system walki wylądował w koszu.

Czyli będzie coś zupełnie nowego^^ Jestem też bardzo ciekawy co z broniami. Z tego, co do tej pory wiadomo, ma być zarówno broń zaawansowana (pistolety), jak i ta bardziej archaiczna - miecze, łuki.

Programmer Opk's Avatar
    Harry pisał, że system z Risenów poszedł do śmieci i zaprojektowali nowy. Niestety na razie niewiele wiadomo, byle do Gamescomu.
    Pozdrawiam
    Opk fae Poland
    ==Polish ELEX Wikia==
    ==First ELEX encyclopedia==

Registered User sebogothic's Avatar
    Liczę na to, że wreszcie Piranie dopracują system walki jak należy. Dotychczas za ich najlepszy uważam ten z Risen 1, później są dwa pierwsze Gothiki. W kolejnych Risenach już mamy turlanie się i naparzanie ile wlezie. Taką taktyką na początku gry można pokonać dość silnego przeciwnika. Niepokoi mnie broń palna, bo ta zawsze w ich grach była cholernie przegięta.

Registered User xenonisbad's Avatar
    Quote Originally Posted by sebogothic View Post
    Niepokoi mnie broń palna, bo ta zawsze w ich grach była cholernie przegięta.
    Jak nie będzie trzeba z niej korzystać, to nie ma się czym martwić. Muszkiety i strzelby w Risenach były tak samo niezbalansowane jak kusze i łuki w Gothicach, głównie dlatego że są to tylko dodatki, a sam system gry jest nastawiony na walkę bronią białą. Zawsze tak było i wątpię, aby w ELEX było inaczej.

Cieszy mnie, że stary system wyrzucono do kosza. O ile walki z człekokształtnymi postaciami (ludzie, utopce, kościotrupy, cienie) w R2 i R3 wyszły całkiem fajnie, to walka z innymi stworzeniami była nieco przegięta, szczególnie w R2 zanim w patchu dodali odskoki i blokowanie zwierzęcych ataków mieczem. No ale widać, że Piranie bardzo mocno inspirują się serią Wiedźmin, więc możemy mieć nadzieję na coś przypominającego R1, tylko z lepszymi odskokami.

Gothic single's Avatar
    Mnie natomiast broń palna cieszy, gdyby poprawić odrobinę system znany z serii Risen byłoby ciekawie.

Registered User LoRdKwiateK's Avatar
    Ja tam przechodzę właśnie serie Risen i nie zamierzam używać z broni palnej ;p
    Wszystko Będzie Dobrze...
    Every thing Will Be Fine...

Quote Originally Posted by LoRdKwiateK View Post
    Ja tam przechodzę właśnie serie Risen i nie zamierzam używać z broni palnej ;p

I tak właśnie powinno przechodzić się gry – coś mi nie pasuje, to tego unikam. Zawsze mnie dziwiły te negatywne komentarze, że grze pojawiły się muszkiety, które znacznie ułatwiają rozgrywkę. I co z tego? Zmusza ktoś ich do korzystania z nich? W R2 raz wystrzeliłem z muszkietu, żeby sprawdzić co to jest, a potem go sprzedałem.

Ja jak grałem w R2 (raz tylko) to właśnie używałem muszkietu ale gdzięś po 75 % gry i to było za proste. Właśnie kończe R1 i zajebista .

Ach, pierwsza część Risena jest znakomita! Moja ulubiona Wszystko mi się w tej grze podobało. W Risenie 2 i 3 nie tyle przeszkadzały mi muszkiety, co brakowało mi łuków. Oczywiście było to uzasadnione fabularnie, jednak ta broń dystansowa wymagała prawdziwych umiejętności (nie tylko podbijania statystyk postaci), żeby oddać celny i efektowny strzał. A jaka satysfakcja była, gdy trafiło się przeciwnika w biegu, który ze strzałą w głowie padał nam u stóp

Dokładnie, najbardziej przypomina Gothica ;D A jak tak patrze na krajobraz wyspy to przypomina troche G3 ;d

Tak, pierwszy Risen pod wieloma względami ulepszał to, co już pokochaliśmy w Gothicach, szkoda że Piranie postanowiły odejść od jego konceptu i Hoge w końcu przekonał zespół do pirackich klimatów, jakie ujrzeliśmy w Risen 2. Gra nie jest zła, nawet nazwanie jej średnią jest krzywdzące, ale w serii leżał potencjał, który został zmarnowany.

Kto wie, może kiedyś Piranie wrócą do Risena, ze świeżymi pomysłami i porządnym powrotem do korzeni. Deep Silver ostatnio cienko przędzie, dwa najlepsze studia (Techland i Piranie) odeszły do innych wydawców, a wszystkie serie jakie posiadają chylą się ku upadkowi. Dewelopera Dead Island 2 zwolniono jeszcze przed premierą gry, a miał to być ich główny projekt na ostatnie lata. Seria Saints Row robi się coraz dziwniejsza, deweloperzy zaczynają wydawać dodatki do dodatków, co oczywiście wpłynęło negatywnie na sprzedaż. Mają jeszcze co prawda serię Metro, ale jej sprzedaż jest coraz słabsza, no i Bloodstained, ale ta gra pomimo swojej wspaniałości raczej nie trafi do dużej ilości ludzi. Może odsprzedadzą Risena Nordic Games? To było by wspaniale
    Last edited by xenonisbad; 21-07-2015 at 10:32.

Jeśli prawa do marki Risen są u DS to może on w każdej chwili wynająć kogoś do zrobienia R4, może ELEX to tylko jedna gra? Może następny Risen bedzie między wydarzeniami R1-R2? W końcu to 10 lat.

Już kilka razy padło pytanie do PB o to, czy ELEX w założeniu to jedna gra, czy cała seria. Odpowiedzi Piranhy były zawsze takie same, czyli "czas pokaże". Pewnie uzależniają to od tego, jak ostatecznie będzie im się pracowało nad nowym tytułem, czy wyjdzie im tak, jak sobie tego życzą i ostatecznie jak się sprzeda. Jeżeli wszystkie te aspekty w końcowym rozliczeniu wyjdą na plus, pewnie zrobią kontynuację. Chociaż z drugiej strony (jak dowiedzieliśmy się od Michaela Ruve), decyzja o kolejne grze zapada na dużo wcześniej przed jakimikolwiek wynikami sprzedażowymi.

Quote Originally Posted by LoRdKwiateK View Post
    Jeśli prawa do marki Risen są u DS to może on w każdej chwili wynająć kogoś do zrobienia R4, może ELEX to tylko jedna gra? Może następny Risen bedzie między wydarzeniami R1-R2? W końcu to 10 lat.
    Deep Silver raczej dobrze wie, że mu się to nie opłaci. Dopiero co zatrudnili inne studio do Dead Island 2 i są bardzo z tego niezadowoleni. Poza tym oni mają prawa tylko do wydawania serii, więc do stworzenia nowego Risena potrzebowaliby chyba zgody PB. Poza tym skoro Piraniom nie chcieli za dużo dać pieniędzy na Risen 3, to wątpię aby chcieli finansować Risen 4 robione przez niesprawdzone studio.

Piranie nie potrafią tworzyć gier z Tytanami, grałem w wiele gier w której się oni pojawili i w Risenie są oni akurat najgorzej zrobieni. Może wynika to z tego, że Piranie to królowie RPG, więc zrobienie ogromnych i potężnych istot, których nie da się zabić zwykłym uderzeniem mieczem, nie bardzo pasuje do tego w czym są najlepsi? W każdym razie akcja pomiędzy R1 i R2 musiałaby się dziać na kontynencie, na którym toczyła się walka Tytani vs Stare Imperium, a później Ursegor vs Ismael, a tych dwóch elementów Piranie zrobić nie potrafią i raczej w grze tego typu też się dobrze zrobić nie da. A wszystko przez otwarty świat...

Znacznie wolałbym Risen 4 i powrót na kontynent. Zgliszcza Starego Imperium, nieliczne osady ludzkie składające się tylko z niedobitków, kraj pełen rzek lawy i ruin. Samotnik z samobójczą misją – odszukać sposób na pokonanie Ursegora, który w R3 odzyskał pełnię swej mocy. I dwa wątki: pierwszy, to odnalezienie tajemniczego maga (albo jego pracy czy czegokolwiek z tym związanego), który wygnał bogów ze świata Risen. Drugi, to odnalezienie powodu, dla którego początkowo Ursegor i Ismael sprzymierzyli się, żeby jak najszybciej rozgromić Stare Imperium. W końcu skoro wszyscy Władcy Tytanów się nawzajem nie lubią, a Stare Imperium nie radziło sobie ze zwykłymi Tytanami, to widać widzieli w nim jakiś ukryty potencjał i bali się, że go wykorzysta i w tym celu zawiązali tymczasowy sojusz. Skoro Ursegor aktualnie ruszył na południe ze swoją armią Tytanów, na kontynencie można byłoby zostawić tylko kilka Tytanów, w formie bossów do pokonania. Nawet fabularnie można byłoby uzasadnić, że pozostały w tyle, bo są słabsze od innych albo nie dały rady się w pełni uwolnić. Mogłyby wrócić łuki i kusze - w końcu w techniki wytwarzania muszkietów i strzelb posiada inkwizycja, która opuściła Stare Imperium, które musi być pełne pozostałości po tworzeniu łuków i kusz przez lata.

No ale na razie lepiej skupić się na ELEX, mam nadzieję że współpraca PB i Nordic Games zaowocuje czymś wspaniałym.