Website: elexgame.com Follow us:
Follow @NordicGamesAT Follow
Close

Results 1 to 6 of 6
    Registered User

5 pkt atrybutów na 1 poziom atrybutu ?? really?

Witam. Mam ogromny problem i boję się dalej grać abym nie zepsuł sb tworzenia postaci, mam nadz. że uda wam się mi pomóc. Z góry bardzo dziękuję

Chcę założyć broń odkupiciel. Niestety ona musi mieć inteligencji i zwinności aż 65 pkt. Gdy miałem już 60 i chciałem w zwinność wbić kolejny pkt 61 to nie wiadomo dlaczego po prawej stronie gdzie mam napisane PUNKTY ATRRYBUTÓW 1/2 to po powiększaniu 61 zwinności zrobiło mi się punkty atrybutów 1/5. Czyli że 1 lvl to będą tylko 2 pkt które będę mógł dać w jakiś atrybut? dlaczego wcześniej rozdanie atrybutów mnie kosztowało 2 pkt a teraz pochłania mi aż 5 ?

Pozdrawiam

Registered User Dark Fenix's Avatar
    Tak, liczba punktów potrzebnych do powiększenia atrybutów sukcesywnie się zwiększa.
    Jest to nic innego jak balans. Ma to zapobiec sytuacji gdzie szybko rozwiniesz postać w wszystkich atrybutach.
    Więc jest to normalne, że początkowo wymieniasz 1 punkt na 1 punkt atrybutów, a w późniejszych etapach potrzebujesz już 2 czy 5 punków na ulepszenie postaci.
    Gothic UP - FB - YT
    Serwis o serii Gothic, ELEX, Risen i ArcaniA.

Registered User xenonisbad's Avatar
    Mi się to bardzo podoba. Wprowadzenie podobnego rozwiązania w dodatku do G2 bardzo pozytywnie wpłynęło na balans. W Elexie, gdy dotarłem do momentu gdy atrybuty zaczęły kosztować po pięć punktów to miałem już naprawdę silną i ogarniętą postać, gdyby nie zwiększenie wymagań to chodziłbym teraz półbogiem.

Poza tym świetnie się to zgrywa z tym, że gdy mamy dużo wydanych atrybutów, to mamy dużo umiejętności, które możemy odblokować. Nagle cena podniesienia atrybutów wzrasta, dzięki czemu mamy czas nadrobić umiejętności.

Registered User
    ok dzięki wielkie za pomoc kurcze tak sb myślałem że zrobię berserka na super miecz czy młot radioaktywny z siłą 80 do tego broń energetyczna z atakiem 100 ale chyba będzie ciężko i berserka zrobię pod zwykłą broń energetyczną i dam mu ten karabinek od albów z atakiem 100 abym miał szanse z trollami czy innym OLBRZYMEM )

Registered User sebogothic's Avatar
    W Nocy Kruka było to bardziej stopniowe, najpierw był 1 pkt., później 2pkt., 3 pkt., 4pkt i 5pkt., tuta już od 60 mamy 5pkt. nauki za 1pkt atrybutu. W NK mieliśmy też rekompensatę w postaci tabliczek budowniczych. Jeśli o mnie chodzi to wszystkie atrybuty, poza Sprytem, mam rozwinięte na podobnym poziomie w granicach 50-60. Atrybuty rozwijam względem umiejętności, których będę chciał się wyuczyć albo przedmiotów, które będę chciał założyć. W sumie z tego co widzę to nie ma musu maksowania wszystkiego, bo obecnie radzę sobie z najsilniejszymi przeciwnikami i nie sądzę by pod koniec to się jakoś zmieniło. Czarna Dziura wymiata wszystkich. :P Nie wiem na razie czy będę w ogóle chciał rozwijać wyżej konkretny atrybut. Już chyba będę wolał dociągnąć ten Spryt do 50 pkt. albo i więcej, bo jest kilka ciekawych umiejętności, które z niego korzystają.
    Last edited by sebogothic; 14-11-2017 at 15:10.

Registered User xenonisbad's Avatar
    Quote Originally Posted by sebogothic View Post
    W NK mieliśmy też rekompensatę w postaci tabliczek budowniczych
    Które były potwornie rzadkie, podczas gdy eliksiry z Elexu są strasznie popularne i można je wytwarzać samemu. Swoją drogą zaskakuje mnie to jak bardzo słabo one wpływają na oziębłość naszego bohatera, znacznie mniej niż podejmowane decyzje.

Mam jednoręczny miecz na 3 poziomie zadający ogniste obrażenia i mam tylko jedną broń legendarną (młot dwuręczny), która zadaje więcej. Nie wymaga on sporo, w przeciwieństwie do innych broni, a od kiedy mam go i zbroję paladyna, to jeszcze nie spotkałem przeciwnika który stanowiłby dla mnie wyzwanie. Tylko, że im dalej w grę tym więcej przeciwników, a większe grupy silnych przeciwników nadal stanową spore wyzwanie.