Website: elexgame.com Follow us:
Follow @NordicGamesAT Follow
Close

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 91
    Gothic single's Avatar
    Quote Originally Posted by LoRdKwiateK View Post
    Bo ile razy można pisać to Ty dalej swoje. PB jako twóca Gothica ma stanowisko takie" GOTHIC 3 ZB I ARACANIA JEST SĄ KANONICZNE WIĘC NIE SĄ WŁĄCZONE DO SERII GOTHIC" Myśle że raz na zawsze rozwiązaliśmy ten problem.
    Zdanie napisane przez ciebie nie ma sensu i go nie rozumiem. Gothic 3 Zmierzch Bogów i ArcaniA są kanoniczne, więc nie są włączone do serii Gothic? O.o
    Wracając, niekanoniczna jest tylko ArcaniA, Gothic 3: Zmierzch Bogów dalej jest częścią serii Gothic i (mam nadzieję, że jeszcze) ostatnią.

Registered User LoRdKwiateK's Avatar
    OOooo Fu... Sam nawet nie wiem co napisałem... a tak na poważnie to chodziło mi że PB samo potwierdziło to że Arcania i Zmierz Bogów NIE są kanoniczne i kropka.
    Wszystko Będzie Dobrze...
    Every thing Will Be Fine...

Gothic single's Avatar
    Arcania nie, ale za to Zmierzch Bogów tak.

Quote Originally Posted by single View Post
    Arcania nie, ale za to Zmierzch Bogów tak.
    Jako że mam troche wiadomości z FB i na mailu z Björn Pankratz mogę śmiało to wkleić. Neither the story of FG nor that of Arcania is considered part of the Gothic canon by us. Przetłumaczyć? Ani historia z Fb ani Arcania nie są częścią kanonu Gothic... Masz coś jeszcze do dodania czy przestaniesz wprowadzać ludzi w błąd?

http://risen.info.pl/news-piranha-by...-wiecej-wywiad Tutaj masz wypowiedź "Sascha Henrichs" (nie odmieniam nazwisk ani imion żeby nie popełnić błędu) i masz napisane że Arcania i ZB nie są częścią cyklu Gothic.
    PS. mało komu się to udaje ale... 60 fps i nadal grafika ma to coś.
    Last edited by LoRdKwiateK; 12-07-2015 at 17:38.

Gothic single's Avatar
    Jako że mam troche wiadomości z FB i na mailu z Björn Pankratz mogę śmiało to wkleić. Neither the story of FG nor that of Arcania is considered part of the Gothic canon by us. Przetłumaczyć? Ani historia z Fb ani Arcania nie są częścią kanonu Gothic... Masz coś jeszcze do dodania czy przestaniesz wprowadzać ludzi w błąd?

http://risen.info.pl/news-piranha-by...-wiecej-wywiad Tutaj masz wypowiedź "Sascha Henrichs" (nie odmieniam nazwisk ani imion żeby nie popełnić błędu) i masz napisane że Arcania i ZB nie są częścią cyklu Gothic.
    PS. mało komu się to udaje ale... 60 fps i nadal grafika ma to coś.
    Czytałem ten wywiad i jest tam błąd w tłumaczeniu. Na Gothicpedii wywiad ten był prostowany już jakiś czas temu
    http://pl.gothic.wikia.com/wiki/Wątek:88577#4

Już na początku wywiadu pracownik Piranha Bytes powiedział, że to to tylko jego zdanie, a nie stanowisko całej firmy, w dodatku wyraził się po prostu negatywnie o grze.

Jakby kogoś interesował oryginalny wywiad po angielsku: http://www.worldofrisen.de/english/article_439.htm

Poza tym naprawdę myślisz, że gra, która ma na pudełku logo Piranha Bytes, JoWooD i Nordic Games oraz najzwyklej w świecie posiada w nazwie "Gothic" jest niekanoniczna?

Zgadnij jakby chcieli wydać np. Zmierzch Bogów na PS lub XBOX to jakby się nazywała? Zmierzch Bogów bo nie mogą dodać słowa Gothic ponieważ nie mają do tego praw. Napisałem ci co sami twórcy Serii Gothic wypowiedzili się na temat ZB I Arcanii i dalej brniesz... ZB I ARCANIA nie mają przecież loga PB, tylko Jowood ateraz Nordic Games... A to że mają loga wydawców a nie twórców to już odpada.
    Last edited by LoRdKwiateK; 12-07-2015 at 20:25.

Registered User xenonisbad's Avatar
    Dajmy już spokój z tym tematem, bo jeszcze Nordic weźmie nas za jakieś dzieci, czy coś

Mnie zastanawia jak to dokładnie jest z tym Elex. Wiadomo, że serię Risen (niekoniecznie pod tym tytułem) Piranie chciały rozpocząć jeszcze przed poróżnieniem się z JoWood, a seria Gothic miała w ich zamyśle skończyć się na trójce. Był nawet komiks łączący serie Gothic i Risen, ale ostatecznie zaniechano go publikowania, bo Piranie straciły prawa do marki, a światy Gothica i Risena ostatecznie się rozłączyły by pozostać dwoma odrębnymi świata. Z jednej strony źle, z drugiej strony dobrze, ale nie o tym chciałem pisać. Ciekawi mnie jaki wpływ seria Risen będzie miała na Elex. W końcu kontynent postapo to coś, na co liczyli fani Risena, nie raz pisano już jak fajnie by było zwiedzać Stare Królestwo zniszczone przez Tytanów, a potem jeszcze przez walkę Władców Tytanów.

Ja po prostu chciałem napisać jak jest . Czytałem kiedyś newsy przed Gothic 3 i było w jednym napisane że planowany jest dodatek. Tylko nie pamietam czy to było przed rozejściem się firm czy już po... (Albo jeszcze oficjalnie współpracowali ze sobą a jowood już planował że ktoś inny będzie robił dodatek...) ja myślę że gdyby Gothic 3 wyszedł dobry to Risen wyglądałby całkiem inaczej.

Moderator wedkarski's Avatar
    Wracając do tematu, to było raczej do przewidzenia, że i tym razem nowego Gothika nie zobaczymy. Co prawda nigdzie wprost to nie padło, ale można przypomnieć chociażby fragment wypowiedzi Saschy Henrichsa nt. zrobienia ewentualnej kontynuacji:

OK, ale to co napiszę reprezentuje tylko moją opinię. Będąc szczerym: nie bardzo. Ktokolwiek będzie próbował stworzyć nowego Gothika, sparzy się. Zostanie posiekany przez magazyny i spalony żywcem przez zagorzałych fanów. Nie możemy sprostać zbyt wysokim wymaganiom, które wiążą się z tą grą. Czasy się zmieniły — gdy Gothic żył swoim klimatem, dużo więcej eksperymentowaliśmy niż teraz. Gothic był czymś, co nas bardzo ekscytowało — gracz mógł wyczuć te nasze luźne podejście, jednak spowodowało to wydłużony czas produkcji gier i wiele, wiele bugów. Naprawiliśmy to, ale tym samym zmieniliśmy też podejście do tworzenia gier.

Registered User
    Aby uciąć tamten temat praw autorskich, która gra była robiona na siłę, jest kanoniczna i wbrew komu, myślę, że warty wklejenia jest ten link: http://www.pluto13.de/docs/GothicGoe...erungPM-EN.pdf. Co do samych praw, kiedyś było takie oświadczenie: http://www.rpgwatch.com/show/newsbit?newsbit=5217 A jakie marki należą do Pluto13 widać tutaj: http://www.trademarkia.com/gothic-75553511.html
    Pointa jest taka, że oczywiście nie dowiemy się jak brzmiały umowy, ale to były umowy, a nie sytuacje zmuszania kogoś do czegoś lub robienia wbrew komuś. Czasowe posiadanie praw przez JWD było zapewne czymś w rodzaju umowy o udostępnieniu prawa do korzystania z marki za daną ilość $. Prawda leży zawsze pośrodku
    A co do G5, patrząc na kondycję PB przez pryzmat ich ostatnich gier, to nic dziwnego, że nie robią. Każdy chyba by się bał linczu jak cytował wędkarski. I chyba tylko o tym czy jest sens jest gdybać, bo w umowy handlowe by oceniać co jest kanoniczne, nie zajrzymy.

Ale gdzie w tych linkach masz napisane że "Gothic 3 ZB jest kanoniczny i uznajemy ją". Pierwszy link to poprostu pismo że PB udostępnił słowo Gothic i nie ma nic doczynienia z grą i będzie mieć ją z lokalnego sklepu. Drugi link to to samo a trzeci to wykaz marek ale nie ma nigdzie napisane że PB uznaje te gry jako kanoniczne. Pozatym skoro tak szalejecie za tą gothic pedia to. http://pl.gothic.wikia.com/wiki/W%C4%85tek:79528 tam macie screeny jak pb potwierdza że ZB I Arcania nie są kanoniczne a na zakończenie Bez*tytułu.jpg
    Last edited by LoRdKwiateK; 12-07-2015 at 23:48.

Registered User Vrey's Avatar
    Quote Originally Posted by wedkarski View Post
    OK, ale to co napiszę reprezentuje tylko moją opinię. Będąc szczerym: nie bardzo. Ktokolwiek będzie próbował stworzyć nowego Gothika, sparzy się. Zostanie posiekany przez magazyny i spalony żywcem przez zagorzałych fanów. Nie możemy sprostać zbyt wysokim wymaganiom, które wiążą się z tą grą. Czasy się zmieniły — gdy Gothic żył swoim klimatem, dużo więcej eksperymentowaliśmy niż teraz. Gothic był czymś, co nas bardzo ekscytowało — gracz mógł wyczuć te nasze luźne podejście, jednak spowodowało to wydłużony czas produkcji gier i wiele, wiele bugów. Naprawiliśmy to, ale tym samym zmieniliśmy też podejście do tworzenia gier.
    No niestety seria Gothic w formie jaką znamy nie wróci. Pozostają nam tylko wspomnienia i tyle. Ja co jakiś czas wracam do Gothica I-II. Tak się składa że ostatnio przeszedłem Gothica I i teraz planuje pograć w G2 z dodatkiem.
    Pomimo że znam fabułę i tak dobrze się bawię. Za każdym razem przechodzę grę inaczej. Na tym polega magia tej serii.
    Risena I,II,III przelazłem raz i tylko do trójeczki mógłbym wrócić bo bliżej jej do Gothica
    Last edited by Vrey; 12-07-2015 at 23:36.

Registered User
    To czemu nikt z PB nie uznaje to jako kanoniczne?
    Musiałbyś zapytać PB, ale strzelam, że dlatego, bo mogą nie uznawać. Tylko wypowiadają się jako osoby, firma takiego oświadczenia nie wydała. Wydawała tylko takie, że nie ma nic wspólnego z grą, ale zgodzili się na używanie marki. To, że sprzedasz komuś ziemię nie oznacza, że jesteś zachwycony, by stawiał na tym dom. Jednak dobrze płaci, to co cię to interesuje, tym bardziej gdy wiesz, że sam nic z nią dobrego nie zrobisz. Chociaż tu lepszym porównianiem byłaby dzierżawa

Have a nice day ;)
    Jak to nie?
    Przecież robią Gothic 5! KLIK
    Teraz można się pośmiać z idiotyzmu niektórych osób, które zaczynają zabawę z game developingiem

Gothic single's Avatar
    IMO gry fanowskie na bazie popularnych tytułów to dobre inicjatywy, o ile biorą się za to odpowiedni do tego ludzie. Przejrzałem trochę ten fanpage i stwierdzam, że tamci nie są. Komentarze typu Gry fanowskie rzadko udaje się dokończyć. Ja sam nie przewiduję dla tego projektu nic dobrego, ale widząc opinie ludzi chyba opuszczę ten team i zajmę się swoją grą od razu o tym świadczą. Po co się za coś zabierać, skoro z założenia się twierdzi, że z tego nic nie wyjdzie?