Website: elexgame.com Follow us:
Follow @NordicGamesAT Follow
Close

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 91
    Registered User Vrey's Avatar
    Quote Originally Posted by Sative View Post
    Jak to nie?
    Przecież robią Gothic 5! KLIK
    Teraz można się pośmiać z idiotyzmu niektórych osób, które zaczynają zabawę z game developingiem
    Przynajmniej ma jakiś cel w życiu A tak na serio to chyba każdy kiedyś chciał stworzyć własną grę.
    BTW tak się motywuje PB:
    2lbby1c.jpg
    4kxm4w.jpg
    Czemu G4? Bo nie uznałem tworu Spellbound.
    Last edited by Vrey; 13-07-2015 at 01:26.

Registered User
    Ludzie, jesteście przesiąknięci plotkami do granic możliwości. Siedzę długo w tym temacie. Oto prawdziwa historia:
    - Jest rok 2004, na polskich forach wrze dyskusja o wydanym w Niemczech dodatku Noc Kruka. Mnóstwo spekulacji na temat premiery w Polsce (Noc Kruka w Polsce wydano dopiero 20 stycznia 2005 czyli kawał czasu po premierze). W międzyczasie docierają z zachodniej granicy wieści o trwających pracach nad Gothic 3. Zapowiadają, że jest to ogromny projekt. Nikt nie chce ujawniać daty premiery, ale mówi się, że rok 2008 to prawdopodobny termin.
    - Jest rok 2006. Firma JoWooD zmienia swoje plany biznesowe. Pojawia się nagła decyzja o wydaniu gry Gothic 3 jesienią 2006. W tym momencie gra jeszcze raczkuje, ze zdobytych przeze mnie informacji wynika, że ledwo zaczęto projektować Nordmar. Piranie zaczynają pracować pod presją terminów. Już nawet nikt nie myśli o dopracowaniu gry, a w ogóle o jej skończeniu. Jeśli ktoś myśli, że Gothic 3 jest kompletny to głęboko się myli. Ta gra mogłaby wyjść w 2008.
    - Ostatnie tygodnie przed wysłaniem Gothic 3 do tłoczni. Ostatnie dopieszczanie Nordmaru "na szybko" i dogrywanie kwestii dialogowych. Relacje między Piranha Bytes -> JoWooD bardzo mocno się zepsuły
    - jesień 2006: ledwo działająca wersja gry trafia do sprzedaży.
    - pod koniec 2006 Piranie podejmują decyzję o zerwaniu współpracy z JoWooD
    - krótko po tym studio Piranha Bytes rozpoczyna projektowanie tajemniczej gry o roboczym tytule RPB
    (miał to być erpeg w uniwersum Gothica, jednak akcja miałaby się toczyć wiele wiele lat po Gothic 3)
    - W 2007 roku PB podpisują kontrakt, w którym nadają firmie JoWooD pełnię praw do marki Gothic na czas określony (do roku 2012 - więc było to wypożyczenie pełni praw do marki, a nie ich utrata [to wyjaśnia też dlaczego w 2012 roku nagle z wszystkich nowych wydań Arcanii zniknął podtytuł Gothic)
    - Jakiś czas później Piranha Bytes i Deep Silver podejmują współpracę
    - zważając na okoliczności Piranie rezygnują z umieszczenia RPB w uniwersum Gothic i kontynuują pracę nad nowym erpegiem, który później zatytułowano Risen
    - (tu już historię znacie) pojawia się jeszcze Risen 2 i Risen 3, współpraca z Deep Silver zostaje zerwana
    - Piranha Bytes rozpoczyna współpracę z Nordic Games w celu wydania gry ELEX
    Last edited by Ramiz; 13-07-2015 at 01:31.

Quote Originally Posted by Ramiz View Post
    Ludzie, jesteście przesiąknięci plotkami do granic możliwości. Siedzę długo w tym temacie. Oto prawdziwa historia:
    - Jest rok 2004, na polskich forach wrze dyskusja o wydanym w Niemczech dodatku Noc Kruka. Mnóstwo spekulacji na temat premiery w Polsce (Noc Kruka w Polsce wydano dopiero 20 stycznia 2005 czyli kawał czasu po premierze). W międzyczasie docierają z zachodniej granicy wieści o trwających pracach nad Gothic 3. Zapowiadają, że jest to ogromny projekt. Nikt nie chce ujawniać daty premiery, ale mówi się, że rok 2008 to prawdopodobny termin.
    - Jest rok 2006. Firma JoWooD zmienia swoje plany biznesowe. Pojawia się nagła decyzja o wydaniu gry Gothic 3 jesienią 2006. W tym momencie gra jeszcze raczkuje, ze zdobytych przeze mnie informacji wynika, że ledwo zaczęto projektować Nordmar. Piranie zaczynają pracować pod presją terminów. Już nawet nikt nie myśli o dopracowaniu gry, a w ogóle o jej skończeniu. Jeśli ktoś myśli, że Gothic 3 jest kompletny to głęboko się myli. Ta gra mogłaby wyjść w 2008.
    - Ostatnie tygodnie przed wysłaniem Gothic 3 do tłoczni. Ostatnie dopieszczanie Nordmaru "na szybko" i dogrywanie kwestii dialogowych. Relacje między Piranha Bytes -> JoWooD bardzo mocno się zepsuły
    - krótko po tym studio Piranha Bytes rozpoczyna projektowanie tajemniczej gry o roboczym tytule RPB
    (miał to być erpeg w uniwersum Gothica, jednak akcja miałaby się toczyć wiele wiele lat po Gothic 3)
    - W 2007 roku PB podpisują kontrakt, w którym nadają firmie JoWooD pełnię praw do marki Gothic na czas określony (do roku 2012 - więc było to wypożyczenie pełni praw do marki, a nie ich utrata [to wyjaśnia też dlaczego w 2012 roku nagle z wszystkich nowych wydań Arcanii zniknął podtytuł Gothic)
    - zważając na okoliczności Piranie rezygnują z umieszczenia RPB w uniwersum Gothic i kontynuują pracę nad nowym erpegiem, który później zatytułowano Risen
    - (tu już historię znacie) pojawia się jeszcze Risen 2 i Risen 3, współpraca z Deep Silver zostaje zerwana
    Pamiętam wszystko jak dziś Dziękuje za przypomnienie. Czyli krótko mówiąc G3 miał wyjść w 2008 roku a pojawił się w 2006. To wszystko tłumaczy

Gothic single's Avatar
    Quote Originally Posted by Vrey View Post
    BTW tak się motywuje PB:
    2lbby1c.jpg
    4kxm4w.jpg
    Czemu G4? Bo nie uznałem tworu Spellbound.
    Ile bym dał żeby zagrać w taką czwórkę.

Registered User xenonisbad's Avatar
    Quote Originally Posted by Ramiz View Post
    Nie napisałeś niczego nowego, a zacząłeś, jakbyś miał nam ujawnić prawdę objawioną. Dodatkowo zawarłeś tutaj całkiem sporo domysłów i opinii, a nie faktów, którymi się chwalisz. Przykładowo kiedy spytalem się Jenny o współpracę z Deep Silver i serię Risen, to odpowiedziała, że po prostu aktualnie przesiadają się na Elex, więc o żadnym tam zerwaniu współpracy nie można mówić, słów o takim negatywnym wybrzmieniu bym raczej unikał. Dodatkowo napisałeś to tak, jakby Noc Kruka miała swoją światową premierę w 2005 roku, a nie w 2003. Piranie od wydania samego dodatku miały aż 3 lata do wydania nowej gry, co poniekąd tłumaczy żądania JoWood, który władowywał w projekt pieniądze i oczekiwał rezultatów. Gothic 3 i premiera w 2008 roku? W 2009 wyszedł Risen, co też świadczy o tym, jak powoli szły pracę nad G3.
    Ale ogólnie rzecz biorąc masz rację.

Dodałbym jeszcze tylko, że kiedy zarówno Arcania jak i Risen (RPB) były wielką niewiadomą, na polskich forach brakowało ludzi czekających na Risen, a nie to coś z Gothic w nazwie. Z perspektywy czasu może nie ma to znaczenia, jednak trochę powinno nam być wstyd, że wydawcy i nazwie zaufano wtedy bardziej niż twórcom gry. Wciąż w archiwach forów można znaleźć jeszcze pozostałości po tym.

Registered User LoRdKwiateK's Avatar
    Skąd wziął Ci się rok 2008 dla Gothic 3? Markę Gothic wypożyczono na dwa tytuły (ZB i Arcania, dodatek nie mógł mieć tego w nazwie).
    Wszystko Będzie Dobrze...
    Every thing Will Be Fine...

Registered User Laurealdin's Avatar
    Koledze chodziło chyba o to, że Gothic 3 pierwotnie miał zostać wydany dopiero w 2008 roku z powodu rozmachu projektu, jednak JoWood zmusił Piranhe Bytes do doprowadzenia jej do stanu grywalności już w 2006 roku i w tymże roku ją wydał.

To przeczytałem ale chodziło mi bardzeij o to czy to jest potwierdzone info że tak miało być czy to po prostu jego własne zdanie?

Gothic single's Avatar
    Quote Originally Posted by xenonisbad View Post
    Dodałbym jeszcze tylko, że kiedy zarówno Arcania jak i Risen (RPB) były wielką niewiadomą, na polskich forach brakowało ludzi czekających na Risen, a nie to coś z Gothic w nazwie. Z perspektywy czasu może nie ma to znaczenia, jednak trochę powinno nam być wstyd, że wydawcy i nazwie zaufano wtedy bardziej niż twórcom gry. Wciąż w archiwach forów można znaleźć jeszcze pozostałości po tym.
    To jest kwestia liczebności fanów, każdy fan serii Gothic nie mógł się bardzo doczekać Arcanii, na trailerach ta gra wyglądała po prostu nieziemsko. A Risen? Risen fanów nie ma i nie miał, jego społeczność graczy to po prostu zawiedzeni Arcanią fani Gothika, chociaż z tym, że Risen to duchowy spadkobierca tej legendarnej serii się zgodzić nie mogę. Seria ta jest za słaba, jakaś mętna i nijaka, bez porywu.

Hmm czy Arcania na trailerach wyglądała nieziemsko to kwestia gustu mi jakoś nie przypadła do gustu, risen ma fanów, mało ich albo są oni fanami serii Gothic i po prostu są dalej z grami od PB. Ja się dobrze bawiłem i nie narzekam na tą serię ale jakby była troszke lepsza (graficznie i fabuła) nie było by źle ;p

Registered User
    Quote Originally Posted by LoRdKwiateK View Post
    To przeczytałem ale chodziło mi bardzeij o to czy to jest potwierdzone info że tak miało być czy to po prostu jego własne zdanie?
    Były wywiady i artykuły. Rok 2004 - dużo czytałem na Gothic Site i innych forach. Hype na Gothic 3 był ogromny, szczególnie, że wtedy jeszcze młody szczeniak był ze mnie to gry mnie bardzo "jarały". Rok 2008 nie był żadną oficjalną datą premiery, chodziło oczywiście o teoretyczne założenie twórców biorąc pod uwagę wielkość projektu.

Wracając do tematu Nocy Kruka, przecież wyraźnie napisałem że 2005 to rok premiery w Polsce. Światowa premiera to rok 2003, tego nie zaprzeczam.

Nie dziwie się że ludzie czekali na G3, przecież dwie pierwsze części to było coś. Żałować można że nie dokończyli do końca tego projektu...

Quote Originally Posted by LoRdKwiateK View Post
    Hmm czy Arcania na trailerach wyglądała nieziemsko to kwestia gustu mi jakoś nie przypadła do gustu, risen ma fanów, mało ich albo są oni fanami serii Gothic i po prostu są dalej z grami od PB. Ja się dobrze bawiłem i nie narzekam na tą serię ale jakby była troszke lepsza (graficznie i fabuła) nie było by źle ;p
    To może zadam takie pytanie....Która z tych gier Risen czy "Gothic4" ma lepszą optymalizację?

Każda z tych gier ma bugi itp. Także nie mnie tu oceniać...

Registered User Laurealdin's Avatar
    W 2006 roku przeszedłem Gothica 2. Grą byłem zachwycony. Pamiętam, że w listopadzie 2006 roku czytałem w CD - Action recenzję Gothica 3 i prawie roniłem łzy wiedząc, że gra za Chiny nie pójdzie mi na moim wiekowym kompie, który wtedy miałem. A trzeba powiedzieć, że recenzent (Aleksander Cross Borszowski?), wychwalał grę pod niebiosa. Nie miałem wtedy pojęcia, że w Gothica 3 przyjdzie mi zagrać dopiero 6 lat później, na początku 2012 roku.

Ostatnia część trylogii bardzo mi się podobała, chociaż czegoś mi w niej brakowało. Zachwycała ogromnym światem, zróżnicowanym klimatem, a nawet grafiką. Kiedy grę przeszedłem pomyślałem sobie: "kurczę, chętnie pograłbym jeszcze, PB na pewno od 2006 roku wydała jeszcze jakieś gry". Poszperałem w Internecie szukając kolejnego Gothica i wtedy natrafiłem na Arcanie i tony hejtu na nią wylewane. Komentarze graczy dawały jasno do zrozumienia, że Gothic 4 to porażka, bo gra wyszła spod rąk innego studia, a prawdziwym duchowym spadkobiercą jest Risen. Zainteresowałem się tym Risenem i pomimo tego, że Gothic 4 kusił chociażby samą nazwą kupiłem Risena. Pamiętam, że nie miałem żadnych oczekiwań względem tej gry, praktycznie nic o niej nie wiedziałem, oprócz tego, że jeżeli podobały mi się Gothicki, powinienem w nią zagrać.

I tak też zrobiłem, a po paru godzinach nie mogłem odlepić się od ekranu. Gra totalnie mnie wciągnęła, zachwyciła i zaciekawiła. Poczułem się tak, jak 6 lat wcześniej grając w Gothica 2 (a była to moja pierwsza gra RPG tego typu). Dlatego rozumiem i zgadzam się z ludźmi uważającymi, że pierwszy Risen jest wyjątkowo udany, że jest w klimacie Gothica 2.

Risen 2 i Risen 3 to już trochę inna bajka, fajnie się w nie grało, ale czegoś mi w nich brakowało.