Website: elexgame.com Follow us:
Follow @NordicGamesAT Follow
Close

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 91
    Gothic single's Avatar

Dlaczego ELEX, a nie Gothic 5?

Zauważyłem, że na nowo powstałym Elex Info pojawił się ciekawy artykuł zatytuowany "Dlaczego ELEX, a nie Gothic 5". Pozwolę sobie wkleić jego treść:
    Niemiecki serwis GameStar, który zawsze jest blisko wydawanych przez PB gier, skomentował ogłoszenie ELEX. Prezenterzy w najnowszym wideo dyskutują o tym: dlaczego Piranha Bytes tworzy nową markę – podczas gdy prawo do marki Gothic leży im w kieszeni, co może przynieść taki krok oraz o tym, że dzięki doświadczeniu posiadanym przez zespół z Essen możemy liczyć na dobrego RPG.

Źródło:
    http://elex.info.pl/news-elex/dlaczego-elex-a-gothic-5 (prawdopodobnie news napisany przez tutejszego użytkownika forum )
    _________
    Osobiście jestem trochę zawiedziony brakiem gry z serii Gothic, niekoniecznie Gothic 5, ale jakiegoś prequela czy spin-offa z chęcią bym przyjął. Z drugiej strony oczekiwania na taką grę byłyby bardzo duże, co być może wpłynęło na decyzję Piranha Bytes. Nowa gra daje też pole do popisu.
    Zachęcam do dyskusji, w której wymienimy się swoimi opiniami na ten temat.

Registered User LoRdKwiateK's Avatar
    Hmm skoro KTOŚ (haha) dodał to na Elex Info to czemu tam nie zamierzasz prowadzić dyskusji? Po prostu jak w filmie mówią że to nie tylko oczekiwania, to także jest to że inny zespół inaczej patrzy na grę, inne pomysły a także problemy nazwą (nazwali by Gothic 5 to czepiali by się fani że nie ma 4 a jakby nazwali 4 to mógłby to być błąd bo 4 niby już była) itp. Tam też warto komentować bo więcej newsów tam będzie a komentować także można
    Wszystko Będzie Dobrze...
    Every thing Will Be Fine...

Registered User xenonisbad's Avatar
    Jedną z największych zalet Piranii jest tworzenie gier, na które mają pomysł i ochotę, a nie takich, które sprzedadzą się w jakimś tam nakładzie dzięki wyrobionej marce. Chcecie kolejnego Assassin Creeda z Gothica? Jak to mówią, trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym, i właśnie taki jest Gothic. Oczywiście Arcanii nie liczę do Gothiców, zresztą nawet wydawca się chyba z tego wycofał.

Gothic single's Avatar
    Quote Originally Posted by xenonisbad View Post
    Jedną z największych zalet Piranii jest tworzenie gier, na które mają pomysł i ochotę, a nie takich, które sprzedadzą się w jakimś tam nakładzie dzięki wyrobionej marce. Chcecie kolejnego Assassin Creeda z Gothica? Jak to mówią, trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym, i właśnie taki jest Gothic. Oczywiście Arcanii nie liczę do Gothiców, zresztą nawet wydawca się chyba z tego wycofał.
    Twoim zdaniem Gothic 3: Zmierzch Bogów to zejście ze sceny niepokonanym?

Registered User Talvitch's Avatar
    Quote Originally Posted by single View Post
    Twoim zdaniem Gothic 3: Zmierzch Bogów to zejście ze sceny niepokonanym?
    Zmierzchu bugów nie robiła Piranha, a Gothic 3 miał 3 zakończenia z których każde było fajne i w odpowiedni sposób do tego co zrobiliśmy kończyło sagę. W tym sensie zeszli ze sceny niepokonanym. Szkoda tylko, że potem JoWood popchnął dzięki prawom do serii takie gnioty jak właśnie Zmierzch bugów i Arcanię, z którymi na całe szczęście PB nie miała nic wspólnego.

Przypominam że Gothic 3 nie miał tak wyglądać jak wygląda. Przecież Nordmar robili w ostatniej chwili a fabuły tam praktycznie nie ma. Miało być inaczej wraz z zakończeniem.

Quote Originally Posted by LoRdKwiateK View Post
    Przypominam że Gothic 3 nie miał tak wyglądać jak wygląda. Przecież Nordmar robili w ostatniej chwili a fabuły tam praktycznie nie ma. Miało być inaczej wraz z zakończeniem.
    W Gothic 3 można znaleźć pełno niedokończonych systemów, które zahaczają o rewolucyjne. Gdyby nie to, że gra została wydana nieukończona, być może dzisiaj to nie G1/G2NK uznawalibyśmy za najlepsze części serii. Gra miała być potwornie ambitnym projektem i ostatecznie to, oraz problemy z wydawcą, przyczyniło się do jej upadku. Wielka szkoda.

Registered User
    Oj, z Gothiciem 5 to mogłoby być naprawdę różnie... Jakby wyszła słaba to niektórzy fani znienawidziliby ich do końca życia, a jakby była dobra, to podhype'owaliby to na hiciora :P

Gothic single's Avatar
    Quote Originally Posted by Talvitch View Post
    Zmierzchu bugów nie robiła Piranha, a Gothic 3 miał 3 zakończenia z których każde było fajne i w odpowiedni sposób do tego co zrobiliśmy kończyło sagę. W tym sensie zeszli ze sceny niepokonanym. Szkoda tylko, że potem JoWood popchnął dzięki prawom do serii takie gnioty jak właśnie Zmierzch bugów i Arcanię, z którymi na całe szczęście PB nie miała nic wspólnego.
    Nie obchodzi mnie kto co robił. Gothic 3: Zmierzch Bogów to ostatnia gra z serii, która póki co kończy przygody bezimiennego bohatera. Co do zakończeń w Gothic 3, kanoniczne jest tylko zakończenie Adanosa.

Seria Gothic kończy Gothic 3, G3 ZB i Arcania nie są kanoniczne. Tak uważają PB a przecież oni stworzyli całe uniwersum. Gdyby Gothic 3 został ukończony, fabuła, misje a także grafika wraz z poziomem trudności wraz wierzchowcem który miałbyć... Oj chociaż jakby tak zrobili by wielkiego patcha który naprawiałby wszystko to nadal mogło to by być coś pięknego. Co do zakończeń Gothica 3 to wszystkie 3 są dobre z różnego punktu widzenia, nie ma kanonicznego bo przecież to koniec serii.

Registered User Vrey's Avatar
    Elex info? Czyżby kolejny twór po risen info? Jeżeli tak to jestem kupiony Na stronce o risen zawsze były najświeższe newsy, artykuły. Mam nadzieję że nowa strona będzie aktualizowana na bieżąco.

Nie obchodzi mnie kto co robił. Gothic 3: Zmierzch Bogów to ostatnia gra z serii, która póki co kończy przygody bezimiennego bohatera
    Większość fanów serii Gothic nie uznaje "Zmierzchu Bugów" Ja po ukończeniu G3 włączyłem ten twór i równie szybko wyłączyłem.
    Last edited by Vrey; 12-07-2015 at 13:32.

Registered User DoneR's Avatar
    O czym właściwie jest ten temat? Rozważania ekipy z GameStar są jedynie ich odczuciami i nijak mają się do tego jaki jest stan faktyczny. Piranie same już mówiły, że największym problemem są oczekiwania fanów, które na obecny moment są nie do spełniania przez studio w obecnej formie. Kolejne pytanie – skąd wiadomo, że Gothic 5 nie powstaje? Produkcja gier jest złożona i może trwać wiele lat. Być może trwają też równoległe prace nad tą grą i zobaczymy ją jeszcze przed 2020 rokiem. Przez najbliższe lata nie ma co rozwodzić się nad G5, bo będą poświęcone niemal wyłącznie grze ELEX.

Gothic single's Avatar
    Quote Originally Posted by Vrey View Post
    Większość fanów serii Gothic nie uznaje "Zmierzchu Bugów" Ja po ukończeniu G3 włączyłem ten twór i równie szybko wyłączyłem.
    To że fani nie uznają Gothic 3: Zmierzch Bogów nie oznacza, że nie jest częścią serii.
    Quote Originally Posted by DoneR View Post
    O czym właściwie jest ten temat?
    W zamyśle miał być właśnie o tym nagraniu GameStara i normalnej dyskusji na temat rozważań dlaczego nie Gothic 5, no ale przyzwyczaiłem się już, że takie tematy są zdominowane przez "Arkania i Zmierzch Bugów to nie Gotik!", szkoda. :/

To że fani nie uznają Gothic 3: Zmierzch Bogów nie oznacza, że nie jest częścią serii.

W zamyśle miał być właśnie o tym nagraniu GameStara i normalnej dyskusji na temat rozważań dlaczego nie Gothic 5, no ale przyzwyczaiłem się już, że takie tematy są zdominowane przez "Arkania i Zmierzch Bugów to nie Gotik!", szkoda. :/
    Bo ile razy można pisać to Ty dalej swoje. PB jako twóca Gothica ma stanowisko takie" GOTHIC 3 ZB I ARACANIA JEST SĄ KANONICZNE WIĘC NIE SĄ WŁĄCZONE DO SERII GOTHIC" Myśle że raz na zawsze rozwiązaliśmy ten problem.

No tak, tylko że to Ty byłeś pierwszą osobą, która poruszyła ten temat, wcześniej nikt nawet nie wspomniał Zmierzchu Bogów czy Arkanii.