Website: elexgame.com Follow us:
Follow @NordicGamesAT Follow
Close

Page 36 of 36 FirstFirst ... 26343536
Results 526 to 531 of 531
    Registered User xenonisbad's Avatar
    Quote Originally Posted by Talvitch View Post
    Nie muszę być skoczkiem narciarskim by mieć swoje zdanie o danych zawodnikach, trenerach, sędziach, przelicznikach punktowych za wiatr, belkę itp.
    Tylko, że aby mieć zdanie o czymkolwiek, trzeba coś o tym wiedzieć. Przeciętny Kowalski nic nie wie o diecie skoczkw narciarskich, dlatego się na ten temat wypowiada, a przynajmniej: nie powinien. Problem w tym, że patrząc na osiągnięcia rżnych skoczkw nie potrafiłbym powiedzieć, czy mają złą dietę, czy dobrą. Nie twierdziłbym też że powinni zmienić dietę na inną, bo to poprawiłoby ich osiągi...

Teraz wyobraź sobie, że ktoś kto zajmuje się skokami narciarskimi słyszy, jak osoba spoza branży twierdzi, że lepiej wie od zawodowcw czym powinien skoczek narciarski się odżywiać.

Po prostu mam takie zdanie. Nie dlatego, że jestem jakimś znawcą, po prostu jako odbiorca tych gier widzę ich niedomagania - i nie tylko ja.
    A co takiego niedomaga, według Ciebie, w ich silniku? Bo w sumie jedyne co napisałeś to to, że mogliby zaoszczędzić dużo czasu zmieniając silnik i od razu biorąc się do roboty, to nie jest zgodnie z prawdą. Zmiana silnika na nowy to jest kupa roboty. Musieliby poznać nowy silnik, przeczytać obszerną dokumentację (tutaj cała dokumentacja Unreal Engine 4), nauczyć się tego silnika, dostosować swoją pracę do tego silnika i metodą prb i błędw poznać jego ograniczenia. Duża cześć rzeczy musiałaby być napisana od nowa, a to oznacza, że cały zespł nie mgłby pracować rwnocześnie, bo część osb musiałaby czekać aż programiści ogarną silnik.

Marzyłaby mi się dobra gra, do ktrej będę z satysfakcją powracał (tym co dla mnie rżniło trylogię Gothic od Risen), a ktra zapewni PB duży dochd, by mogli naprawdę się rozwinąć i robić kolejne dobre gry. Pki co nie widzę w tej roli ELEX'a i właśnie to mnie martwi. Dlatego napisałem, co według mnie powinni zmienić.
    Myślę, że przyczyna tego problemu leży w zupełnie innych rzeczach, niż silnik. Bo bądźmy szczerzy, zmiana maszyny do pisania nie sprawi, że książka wyjdzie lepsza. Tak na dobrą sprawę ciężko cokolwiek silnikowi zarzucić, oprcz tego że nie wspiera modyfikacji tworzonych przez fanw.

Też jestem szczerze mwiąc zaskoczony bo ledwo cię kojarzę i widocznie moc twoich argumentw była taka, że niestety nie wziąłem jej sobie do serca. Myślę jednak że to nie temat na taką dyskusję, mea culpa z tym offtopem.
    Dlatego napisałem "mam wrażenie". Nie byłem pewien czy to z Tobą dyskutowałem, ale sprawiłem stare posty i faktycznie tak było. Zarzuciłeś Genome, że jest kilka lat za innymi silnikami, bo wsparcie dla DX11 dodano dopiero w sierpniu 2015, przy wydawaniu Risen 3 na PS4. Ja odpowiedziałem, że wcześniej z DX11 wiele studiw rezygnowało podczas tworzenia gier na poprzednią generację konsol, i za przykład podałem RED Engine, ktry wsparcie DX11 dostał dopiero w maju 2015, czyli trzy miesiące przed Genome. Widać nie odpisałeś wtedy kontrargumentem bo mj argument nie trafił Ci do serca

Mam nadzieję, że nie poczułeś się urażony moimi wypowiedziami. Po prostu trochę irytuje mnie fakt, że na forach dotyczących gier PB dużo osb pisze, że powinni porzucić Genome, chociaż nie mają zbyt dużego pojęcia o tworzeniu gier.

PB więcej by zyskało, jakby zwiększyli kontrolę jakości. Twrcy gry nie powinni testować swoich gier żeby sprawdzić czy są grywalne, takie rzeczy zawsze powinny testować osoby nie za dużo wiedzące o grze. Mam wrażenie, że PB, jako małe studio, testuje wszystko tylko we własnym gronie, przez co często nie mogą dostrzec błędw, ktre powielają.

Registered User
    Już pomijając dyskusje o silniku to wydaje mi się, że PB mogliby zrobić coś mniejszego zamiast bawić się w otwarte światy i dziwne połączenia sci-fi z fantasy i postapokalipsą. Kiedy czytałem pierwsze informacje o Elexie i zobaczyłem pierwszy artwork (ktry był genialny moim zdaniem - http://gameplatform.pl/wp-content/up...-wymagania.jpg ) pomyślałem, że może (mimo tego dziwnego połączenia) to być naprawdę ciekawa produkcja. Jednak im więcej widzę materiałw z tej gry tym bardziej mnie odpycha. Nie chodzi mi o grafikę bo po tym studiu nie spodziewałem się wiele ale szczerze mwiąc jest poprawa względem poprzednich gier więc to mnie cieszy, jednak porwnajcie sobie powyższy artwork z obecnymi screenami i gameplayami. Na artworku jest szaro,klimatycznie, mrocznie - na gameplayach tego nie ma, podobno gra miała być "mroczna" a na najnowszych materiałach znowu jest kolorowo i sielankowo. Podobnie było przy Risen 3. Mam nadzieje, że fabularnie będzie przynajmniej ciekawie bo ostatnio PB pod tym względem jest nie dość, że wtrne to jeszcze kiepsko im to wychodzi. Nie będę pisał o animacjach bo każdy widzi jakie one są ale tak się zastanawiam - co uratuje tą grę skoro już teraz leci w jej stronę całkiem sporo hejtu?
    Last edited by Edin181; 05-03-2017 at 12:52.

Banned
    i think it's good whatever

Registered User Dark Fenix's Avatar
    Nowy trailer, całkiem klimatyczny
    Gothic UP
    Serwis o serii Gothic, ELEX, Risen i ArcaniA.

Registered User
    wygląda nieźle, animacje poruszania się wyglądają dość dziwnie w przypadku przeciwnikw i npc (moment, w ktrym strażnik idzie i staje przed wejściem do chaty, to robi taki dziwny skręt i obrt oraz kroczący po plaży potwr gdy wychodzi za kadr "dziwnie się przesuwa"). Machanie mieczem niestety nic się nie zmieniło, ale samo poruszanie się postaci wygląda jakby lepiej (miednica i barki nie są już sztywne)

Mimo wszystko lokacje wyglądają wspaniale, jeżeli muzyka pochodzi ze ścieżki dźwiękowej gry to jest b. przyjemna. Nie mogę się doczekać Elexa.

Registered User Laurealdin's Avatar
    Klimat jest, i ta muzyka Kojarzy mi się z dwiema pierwszymi częściami Gothica. Wygląda jakby ujęcia z gry w trailerze pochodziły jeszcze z wersji pre-alpha, takie przynajmniej mam wrażenie. Jeżeli do tego otrzymamy grę z pełną lokalizacją, to będzie rewelacja.