Website: elexgame.com Follow us:
Follow @NordicGamesAT Follow
Close

Page 34 of 42 FirstFirst ... 243233343536 ... LastLast
Results 496 to 510 of 620
    Registered User Schmidtek's Avatar
    Ale o co chodzi kurwa z tym mnóstwem kombinacji?! Przecież miecz przy pasie, a każda inna broń dystansowa na plecach. O co tu chodzi?

Registered User Laurealdin's Avatar
    W Risenie 2 i 3 wydawałoby się, że też nie ma większego problemu z kombinacjami. Przecież muszkiet był trzymany na plecach, a szabla u pasa. Dodatkowo jakiejś wielkiej masy różnych broni nie było. Muszą najwidoczniej mieć jakiś powód, przez który nie mogą takiego połączenia zrealizować, lub byłoby to nieopłacalne czasowo i finansowo.

Registered User xenonisbad's Avatar
    Quote Originally Posted by Schmidtek View Post
    Ale o co chodzi kurwa z tym mnóstwem kombinacji?! Przecież miecz przy pasie, a każda inna broń dystansowa na plecach. O co tu chodzi?
    Ta sprawa tak dotknęła Ciebie osobiście, że aż nie miałeś wyboru i musiałeś swoją wypowiedź uzupełnić o przekleństwo?

Jeszcze w pierwszym Gothicu było po kilka miejsc każdego rodzaju, w które można było nosić bronie. Dla samych broni na plecach były chyba ze trzy różne miejsca i zależały od broni i od noszonej zbroi. Ogólnie to to chodzi o to, że gdy mamy szeroki wachlarz przedmiotów i zbroi, to ciężko jest sprawić by nie trafiła się kombinacja przy której założone rzeczy się nie przenikają. Elex ma mieć bardziej zróżnicowany rynsztunek niż jakakolwiek inna gra PB, więc nieciężko zrozumieć ich decyzję. Przenikanie się elementów jest dzisiaj strasznie nieprofesjonalne.

W trzecim Wiedźminie każdy miecz ma bardzo podobną konstrukcję i własną pochwę, którą Geralt nosi na plecach. Pochwy te różnią się tylko zdobieniami, więc z łatwością zaprzęgnęli silnik fizyczny do obliczania położenia każdej z nich. Oprócz mieczy Geralt zakłada na siebie tylko małą kusze, więc gra nie ma żadnych problemów z kombinacją przedmiotów, które mogłyby się przenikać.

Registered User sebogothic's Avatar
    Bardzo fajny materiał autorstwa Johnnego, autora serii Gothic w pigułce:

Materiał naprawdę fajny. Coś czuję, że nawet jakbym chciał, to ciężko byłoby mi się przyczepić. Mamy tutaj coś na kształt obiektywizmu z lekkim pozytywnym podejściem do tematu, autor na prawdę dobrze zna temat, a przy tym świetnie potrafi "zabawić" rozmówcę, przez te kilka minut skutecznie skupił moją uwagę na tym o czym mówił. Wielka szkoda, że Elex zebrał raczej negatywne komentarze pod filmikiem.

Śmiesznie to kontrastuje z ostatnim filmikiem TVGry o Gothic 3, w którym autor próbuje nieudolnie przekonać widzów do swojej opinii, popełniając przy tym sporo błędów.

W pełni zgadzam się z autorem filmu, miałem bardzo podobne odczucia, gdy ogrywałem demo na PGA. Dobrze przygotowany materiał, widać, że twórca ma odpowiedni warsztat, co zauważyć zresztą można również w serii "Gothic w pigułce".

Większość negatywnych komentarzy pod filmem, które mają jakiś sens dotyczy grafiki i animacji. Jeżeli to dla graczy jest czynnikiem determinującym, to polecałbym im gry typu Battlefield 1, a nie tytuł RPG, gdzie (zdanie już strasznie oklepane - wiem, ale całkowicie trafne), grafika nie jest najważniejsza, tylko fabuła oraz konstrukcja przedstawianego świata, który powinien być jak najbardziej immresyjny. A taki właśnie jest ELEX Piranii, czego sam doświadczyłem grając te kilkanaście minut na PGA.

Registered User Dark Fenix's Avatar
    Nowy Gameplay od GameStar.de
    http://www.gamestar.de/videos/elex-g...hme,91010.html

Ładnie prezentują się nowe tereny. Zastanawia mnie tylko jak wyglądają tereny gdzie panują minusowe temperatury.
    Gothic UP - FB - YT
    Serwis o serii Gothic, ELEX, Risen i ArcaniA.

Registered User sebogothic's Avatar
    Już gra wygląda lepiej niż na pierwszych gameplayach, wystarczyło, że doszły nowe efekty oświetlenia

Wcześniej było widać, że grafika nie jest dopracowana, ale gra jest ciągle w fazie alpha. O wygląd się nie martwię, o ile animacje będą lepsze niż w Skyrim Zresztą, gra też jest na swój sposób piękna, bo wszystko wydaje się być dobrze ulokowanym i ukształtowanym. Ręczne tworzenie terenu robi swoje.

Martwi mnie natomiast, że gra miała być mroczna i miały być tereny wyglądające mniej kolorowo. Niby wytłumaczyli, że w grze znajdą się różne tereny, a akurat pokazali te jaśniejsze, jednak cały czas pokazują tylko tereny piękne, a żadnych mroczniejszych. W R3 było kilka świetnie wyglądających mrocznych lokacji (w tym cała Wyspa Czaszki), a skoro Elex miał być najmroczniejszy...

Spokojnie, z pewnością będą mroczniejsze lokacje tak, jak to zapowiadali. To, że prezentują ciągle jeden fragment świata wynika zapewne z faktu, że gra jest ciągle w fazie alpha. Być może reszta lokacji potrzebuje jeszcze większych szlifów.

Bardzo się cieszę, że postanowili podzielić świat na 3 duże obszary: pustynny, lodowy i umiarkowany. W Gothicu 3 wyszło im to świetnie. Np taki Nordmar. Mimo, że wszędzie było jasno i biało, to jednak tak bardzo dało się odczuć posępność i potęgę tej krainy skutej lodem. Pozostałe lokacje też były równie pięknie zaprojektowane.

Registered User Dark Fenix's Avatar
    Gothic UP - FB - YT
    Serwis o serii Gothic, ELEX, Risen i ArcaniA.

Gra dotarła do poziomu graficznego, którego nie oczekiwałem. Ciekawe czym jeszcze nas gra zaskoczy.

Registered User wedkarski's Avatar
    Parę nowych screenshotów, tym razem bronie:
    http://www.gamestar.de/news/vermisch...im_handel.html

Btw. ELEX trafił na okładkę najnowszego Gamestara
    http://www.gamestar.de/news/vermisch...im_handel.html
    ELEX Wiki | Polska społeczność ELEX

@up wrzuciłeś dwa takie same linki.

Registered User wedkarski's Avatar
    ELEX Wiki | Polska społeczność ELEX