Website: elexgame.com Follow us:
Follow @NordicGamesAT Follow
Close

Page 44 of 45 FirstFirst ... 3442434445 LastLast
Results 646 to 660 of 661
    Registered User
    nie wiedziałem gdzie to umieścić.. i niby ten path naprawia to o czym mówię? bo nie chciało mi się czytać całości.

Registered User xenonisbad's Avatar
    Stworzyłem ruchomą tapetę do Wallpaper Engine zawierającą tło z głównego Menu Elexa i stwierdziłem, że się podzielę. Link: tutaj.

EDIT: Poprawiłem link.

Registered User Dark Fenix's Avatar
    Pewnie już wszyscy wiedzą ale ukazał się nowy (całkiem spory) patch do ELEX'a
    http://gothic.org.pl/publicystyka/ne...-4k-konsolach/
    Gothic UP - FB - YT
    Serwis o serii Gothic, ELEX, Risen i ArcaniA.

Registered User Laurealdin's Avatar
    Jeszcze nie miałem okazji przetestować ELEX'a z nowym patchem, ale brzmi fajnie. Zwłaszcza poprawienie tekstur i opcja dodania do gry pancerza Albów. Ciekawe w jaki sposób można go zdobyć, ale podejrzewam, że trzeba mieć co najmniej neutralną oziębłość.

Z tego, co wyczytałem na tym forum oraz na forum Steam, to niektórym nie podoba się zmiana oświetlenia w lokacjach i w nocy. Ktoś z Was już sprawdził, jak to wygląda naprawdę?

Registered User

Strasznie jasno. Poprzednio bywało aż za ciemno i podróż nocą wydawała się niemożliwa, ale teraz ta noc to po prostu niebieski dzień.

Patch zaburza kontrast. Wszystkie jasne kolory są jeszcze bardziej jasne, a ciemne jeszcze bardziej ciemne. Musiałem pokombinować z gammą, żeby jakoś to wyglądało. Poza tym na grafikę nałożono jakby niebieski filtr/poświatę. W ciemnych pomieszczeniach mało widać, a w jasnych (np. Xakor) aż oczy bolą. Z drugiej strony grafika ogólnie ładniej się prezentuje. Mam wrażenie, że chmury, tekstury oraz zasięg renderingu zostały widocznie poprawione. Poniżej zrzuty, które zrobiłem dla porównania przed aktualizacją i po.

Przed.

3.jpg

Po.

4.jpg

Przed.

1.jpg

Po.

2.jpg

Registered User
    szczerze mówiąc, grając dzisiaj jakieś 2 godzinki eksplorowałem sobie aby zebrać materiały do craftingu i przygotować postać do ukończenia wątku głównego co chwilę przystawałem i podziwiałem widoki, praca efektów świetlnych, rozpraszania tego światła pomiędzy drzewami itp. wygląda dużo dużo lepiej po "paczu". Ogólnie gra zyskała nieco szlifów na oprawie graficznej. Bardzo na plus

Po zdjęciach wnioskuję, że ograniczono efekt mgły, która ograniczała widoczność. Aż zacząłem żałować, że moja karta graficzna nie podołałaby podkręconym konfiguracjom graficznym...

Faktycznie wszystko zyskało jakby niebieskawego odcienia. Gra wygląda trochę jakby ładniej, bo po zmianach nadal kolory są stonowane, a świat wydaje się jakby żywszy. Do tego niebo jest jakby wyraźniejsze?

Aż mam ochotę kupić grę drugi raz na GOGu, by przetestować wersję sprzed i po patchu.

Tak, na pierwszy rzut oka widać, że zasięg widzenia został zwiększony, a niebo i chmury prezentują się zdecydowanie ładniej. Zauważyłem też, że podczas zmiany pogody, gdzie zbiera się na deszcz, na niebie pojawiają się ciemne chmury. Mam wrażenie, że wcześniej odcień chmur zawsze był taki sam.

W wolnej chwili wrzucę jeszcze parę zrzutów ekranu dla porownania, przechodząc Elexa robiłem ich mnóstwo 😉

Została mi jeszcze do ogrania ścieżka banity i kleryka. Bardzo się cieszę, że mogę teraz przejść je na nowym patchu, bo (po przyzwyczajenia się do niebieskiego filtra) gra prezentuje się jeszcze ładniej.

Registered User Dark Fenix's Avatar
    W internecie znalazłem taki film:

Jest to realne porównanie? Bo osobiście jakoś ciężko mi to ocenić.
    Gothic UP - FB - YT
    Serwis o serii Gothic, ELEX, Risen i ArcaniA.

Nie odwiedzałem jeszcze w wszystkich lokacji na nowym patchu, ale obóz berserków w dolinie wyklętych jest jedną z najbardziej klimatycznych miejscówek w całej grze. Zwłaszcza gra światła i cieni jest tam genialna. W wolnej chwili przejdę się tam i porównam grafikę, z tą przed aktualizacją. Na filmiku wygląda jakby grafika po patchu była gorsza, ale gdy sam odpaliłem Elex'a po aktualizacji, byłem zaskoczony jej ogólną poprawą. Zgodzę się tylko, co do kontrastu/gammy. Przed patchem było wszystko w porządku, a po nim trudno było mi ustawić gammę. Ciemne kolory były za ciemne, jasne za jasne.

Przed patchem gra też miała problemy. Nawet z zapaloną racą ciemne noce czy nieoświetlone budynki uniemożliwiały eksplorację.

Uruchomiłem dzisiaj Steam'a, żeby pograć trochę w ELEX'a, a w bibliotece gier przy pozycji ELEX pojawił się napis "aktualizacja". Ważyła 221,5 MB. W sieci ani na Steamie nie ma żadnych wieści o tym, że opublikowano nowy patch. Wiecie coś na ten temat?