Website: elexgame.com Follow us:
Follow @NordicGamesAT Follow
Close

Page 36 of 40 FirstFirst ... 263435363738 ... LastLast
Results 526 to 540 of 593
    Registered User
    Już pomijając dyskusje o silniku to wydaje mi się, że PB mogliby zrobić coś mniejszego zamiast bawić się w otwarte światy i dziwne połączenia sci-fi z fantasy i postapokalipsą. Kiedy czytałem pierwsze informacje o Elexie i zobaczyłem pierwszy artwork (który był genialny moim zdaniem - http://gameplatform.pl/wp-content/up...-wymagania.jpg ) pomyślałem, że może (mimo tego dziwnego połączenia) to być naprawdę ciekawa produkcja. Jednak im więcej widzę materiałów z tej gry tym bardziej mnie odpycha. Nie chodzi mi o grafikę bo po tym studiu nie spodziewałem się wiele ale szczerze mówiąc jest poprawa względem poprzednich gier więc to mnie cieszy, jednak porównajcie sobie powyższy artwork z obecnymi screenami i gameplayami. Na artworku jest szaro,klimatycznie, mrocznie - na gameplayach tego nie ma, podobno gra miała być "mroczna" a na najnowszych materiałach znowu jest kolorowo i sielankowo. Podobnie było przy Risen 3. Mam nadzieje, że fabularnie będzie przynajmniej ciekawie bo ostatnio PB pod tym względem jest nie dość, że wtórne to jeszcze kiepsko im to wychodzi. Nie będę pisał o animacjach bo każdy widzi jakie one są ale tak się zastanawiam - co uratuje tą grę skoro już teraz leci w jej stronę całkiem sporo hejtu?
    Last edited by Edin181; 05-03-2017 at 11:52.

Banned
    i think it's good whatever

Registered User Dark Fenix's Avatar
    Nowy trailer, całkiem klimatyczny
    Gothic UP - FB - YT
    Serwis o serii Gothic, ELEX, Risen i ArcaniA.

Registered User
    wygląda nieźle, animacje poruszania się wyglądają dość dziwnie w przypadku przeciwników i npc (moment, w którym strażnik idzie i staje przed wejściem do chaty, to robi taki dziwny skręt i obrót oraz kroczący po plaży potwór gdy wychodzi za kadr "dziwnie się przesuwa"). Machanie mieczem niestety nic się nie zmieniło, ale samo poruszanie się postaci wygląda jakby lepiej (miednica i barki nie są już sztywne)

Mimo wszystko lokacje wyglądają wspaniale, jeżeli muzyka pochodzi ze ścieżki dźwiękowej gry to jest b. przyjemna. Nie mogę się doczekać Elexa.

Registered User Laurealdin's Avatar
    Klimat jest, i ta muzyka Kojarzy mi się z dwiema pierwszymi częściami Gothica. Wygląda jakby ujęcia z gry w trailerze pochodziły jeszcze z wersji pre-alpha, takie przynajmniej mam wrażenie. Jeżeli do tego otrzymamy grę z pełną lokalizacją, to będzie rewelacja.

Registered User
    Jeśli będzie więcej zbroi niż 3 na krzyż, to jestem kupiony. A tak na poważnie, to co było z wyposażeniem w Risenie 3 to była masakra, przez większość gry w jednej zbroi chodziliśmy. Uprzedzam też na wstępie, że będę robił dużo odniesień do Risena 3, bo w końcu się do czegoś muszę odnieść, nieprawdaż?

No więc kontynuując, mam nadzieję, że teraz będzie lepiej i dadzą więcej pancerzy, które różnią się nie tylko kolorami ale także statystykami i całym wyglądem. Co do broni to nie było źle, ale podział na kłujące/sieczne/miecze był bez sensu, skoro się nimi tak samo walczyło. Poszczególne rodzaje też się od siebie zbytnio nie różniły statystykami, ale chociaż miały inny wygląd. Oby też nie skopali rozwoju bohatera (jak w ich poprzedniej grze) który mógł wymaksować każdy z atrybutów (dzięki alchemii); osobiście wolę klasyczne doświadczenie i awans na wyższe poziomy.

Animacje czy grafika mnie nie martwią, nigdy po grach PB nie oczekiwałem cudów, ważne, że potrafią wykreować ładne światy które zawsze im wychodzą. Tylko niech teraz eksplorując dadzą jakieś satysfakcjonujące nagrody, a nie stos widelców czy srebrny talerz. Po prawdzie, to raz czy dwa razy na wyspę zdarzyło się znaleźć coś przydatnego, ale to za mało, mniej śmieci, a więcej chociażby unikalnych przedmiotów, których nie da się normalnie kupić. Wracając do tematyki kreowania świata, to modlę się, żeby nie robili osad/miast/obozowisk, w których jest raptem 3-4 mieszkańców. Nic nie wkurwia tak, jak wyspa na której jest parunastu mieszkańców (teraz będzie świat "jednolity" więc może wyjdzie to lepiej). Nie muszą robić wielu NPC z którymi można rozmawiać czy brać questy, ale chociaż dodać takich którzy będą robić za tło, "Mieszkaniec", "Żołnierz", "Myśliwy", "Rabuś" etc.

Co do fabuły czy zadań to chciałbym żeby trzymały wysoki poziom, a nie to co w ich ostatnich grach; a jeśli protagonista będzie charyzmatyczny, to tym lepiej, bo z tym też było krucho. Ja trochę PB nie rozumiem, ten bohater którego nam zaprezentowali, wygląda "nijako". Naprawdę, jeśli by go zrobić jako NPC to by się w ogóle nie wyróżniał, no ale przynajmniej będzie mieć jakieś imię (pewnie też nijakie).

Z tego co widziałem na materiałach z ELEX'a, to szybka podróż będzie rozwiązana tak jak w Risenie, czyli za pomocą "platform" teleportacyjnych. Nie powiem żebym się z tego cieszył, bo w Risenie 3 wyglądały strasznie sztucznie i nie pasowały do otoczenia. Rozwiązanie jak rozwiązanie, nie ma co się za bardzo czepiać, ale martwi mnie to, że ELEX wygląda jak Risen 3,5 i korzysta z podobnych rozwiązań. Walka z tego co zaprezentowali, wygląda na trudniejszą i bardziej "skillową". Poziom trudności mam nadzieję, że będzie wyważony i, że na początku gry (grając na trudnym) nie powalimy jakiegoś potężnego przeciwnika. Niestety PT zabijał radość z grania w Risena (tak wiem, że jest poziom "ultra" ale jednak on i tak niewiele zmiania).

No cóż, niemniej jednak czekam na ELEX'a i mam nadzieję, że wyjdzie z tego dobra gra. Co do Risenów, to ja ich nie hejtuję, ponieważ mimo wszystko podobały mi się, ale jednak oczekiwałbym czego lepszego. Poczekamy 6 miesięcy i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Registered User xenonisbad's Avatar
    Quote Originally Posted by Zergol39 View Post
    Jeśli będzie więcej zbroi niż 3 na krzyż, to jestem kupiony. A tak na poważnie, to co było z wyposażeniem w Risenie 3 to była masakra, przez większość gry w jednej zbroi chodziliśmy. Uprzedzam też na wstępie, że będę robił dużo odniesień do Risena 3, bo w końcu się do czegoś muszę odnieść, nieprawdaż?

Risen 3 ma sporo fajnych zbroi, ale niestety DLC dodawane do wydań premierowych psuje kompletnie balans. Ale wydawca się uparł, co poradzisz... Trochę szkoda, że masz zamiar odnieść się tylko do R3, bo PB jednak ma dorobek, a Risen 3 miał mały budżet i był robiony na szybko, więc jest kompletnym przeciwieństwem Elex

podział na kłujące/sieczne/miecze był bez sensu, skoro się nimi tak samo walczyło
    Nie do końca tak samo. Jak możesz przeczytać tutaj, broń sieczna nadawała się najlepiej do silnych ciosów, broń kłująca do szybkich ciosów, a miecze były "gdzieś pośrodku" i nadawały się po trochu do obydwu systemów.

Moim zdaniem sam pomysł fajny, ale niestety w grze trochę brakuje wzmianki że taki podział w ogóle istnieje. Nawet nie jest wytłumaczone który ze współczynników odpowiada za obrażenia od ciosów silnych, a który od ciosów szybkich...

modlę się, żeby nie robili osad/miast/obozowisk, w których jest raptem 3-4 mieszkańców
    Ponoć ilość NPC w okolicy oraz sam podział na wyspy był spowodowany wymogiem wydania gry na konsole. Poprzednia generacja niezbyt radziła sobie otwartymi światami, nawet taki Skyrim, który graficznie nigdy nie był zbyt zaawansowany, miał spore problemy w działaniu. Z tego co pamiętam to nawet nie wszystkie DLC wyszły na PS3, bo bethesda nie potrafiła zmusić konsoli do współpracy

Tylko niech teraz eksplorując dadzą jakieś satysfakcjonujące nagrody, a nie stos widelców czy srebrny talerz.
    Rozumiem co czujesz. Strasznie lubię eksplorację gry, ale system złotych i srebrnych skarbów z R2 i R3 był strasznie słaby. Mam nadzieję, że tym razem więcej się przyłożą do tworzenia przedmiotów, liczę na wiele unikatów do zdobycia.

Gothic UP - FB - YT

Registered User Laurealdin's Avatar
    "W tym roku szykujemy parę wydawniczych niespodzianek, gdzie lokalizacja będzie odgrywała duże znaczenie. Jednym z nich jest oczywiście Elex, w którym jest kilka sentymentalnych nut. Nie mogę zdradzić szczegółów, ale każdy, kto zna serię Gothic i lubi to, co my w niej zrobiliśmy, wróci z pewnością w dobrze znane miejsce."

Rewelacyjne wieści. W sumie, to można pokusić się o stwierdzenie, że w wywiadzie właściciele wydawnictwa otwarcie potwierdzili, że ELEX będzie miał dubbing. Jeszcze odniesienie do Gothica daje nadzieję na naprawdę solidną pełną lokalizację, z gwiazdami polskiego dubbingu, które tchnęły życie w postacie z serii Gothic w polskim wydaniu. Zapowiada się fantastycznie

Registered User
    Pojawił się rzekomo nowy filmik (data publikacji 31.03 przez Pc Gamer)

nie bardzo wiem czym różni się od poprzednich, mam wrażenie że to ten sam filmik (a przynajmniej spora jego część).

To jest po prostu zapis całego live. Dokładnie 18 lutego wrzuciłem ten sam film tylko zawarłem w nim sam gameplay. Natomiast wielkie serwisy robią nowego newsa o tym samym o czym pisały miesiąc temu. Parodia jakaś.
    Film, który wrzuciłem:
    Gothic UP - FB - YT

Registered User
    dzięki wielkie za wyjaśnienie, czyli wszystkie newsy o "nowy gameplay" mogę zignorować

Prolog

No i dostaliśmy Prolog. Dodałem do Filmu napisy w naszym języku

Jak wam się podoba?
    Nigdy bym się nie spodziewał, że PB użyje takie rodzaju filmu. Te grafiki są dobrą odskocznią od gameplay, który był ciągle krytykowany za animacje.

Nie wiem czy oglądaliście też niemiecką wersję ale oba filmy dostarczają trochę innych informacji.
    Gothic UP - FB - YT

Registered User Mazil's Avatar

Thumbs up

Quote Originally Posted by Dark Fenix View Post
    No i dostaliśmy Prolog. Dodałem do Filmu napisy w naszym języku
    (...)
    Nie wiem czy oglądaliście też niemiecką wersję ale oba filmy dostarczają trochę innych informacji.
    Hej,
    dzięki za dodanie wersji z polskimi napisami. Sami nie mam problemu z językiem angielskim, ale na pewno komuś się przyda

Co do różnic w filmach - czy mógłbyś rozwinąć temat? Niestety ni w ząb nie rozumiem języka niemieckiego, więc nie jestem w stanie ich wychwycić jeżeli takowe się pojawiły.

EDIT: Widzę, że CDP na swoim oficjalnym kanale YT też wypuściło wersję angielską z polskimi napisami.

Czy to ostatecznie zamyka temat jakichkolwiek nadziei na polski dubbing (chyba, że to tylko ja do tej pory łudziłem się, że coś takiego mogło zostać jeszcze nie ogłoszone oficjalnie )?
    Last edited by Mazil; 21-04-2017 at 22:33. Reason: update informacji

Registered User xenonisbad's Avatar
    Prolog świetny. Czy udostępnienie go już teraz oznacza, że możemy niedługo spodziewać się gry? Czy też czeka nas kolejne opóźnienie, a prolog udostępniono żebyśmy nie zapomnieli o grze?

Z tego co widziałem to odbiór prologu jest bardzo pozytywny. Oby ludzie tak samo odebrali grę

Quote Originally Posted by Mazil View Post
    Hej,
    Co do różnic w filmach - czy mógłbyś rozwinąć temat? Niestety ni w ząb nie rozumiem języka niemieckiego, więc nie jestem w stanie ich wychwycić jeżeli takowe się pojawiły.
    Porównaj sobie wersję angielską z polskimi napisami, które powstały w oparciu m.in. o niemiecką wersję językową. Różnice są całkiem spore.

Nie dziwi mnie, że te trailery tak bardzo się od siebie różnią. Już wiele gier temu ktoś z PB wyjawił z wywiadzie, że wersja niemiecka i wersja angielska są pisane prawie że osobno, a nie tłumaczone jedna na drugą. To dosyć popularna praktyka, podobnie robiono z naszym rodzimym Wiedźminem.

Miejmy nadzieję, że cdp się mocno przyłoży do tłumaczenia i nie otrzymamy gry przetłumaczonej "na płasko" z języka angielskiego. Riseny na tym sporo ucierpiały, większość fajnych tekstów została przetłumaczona bez myślenia, jak automat.