Website: elexgame.com Follow us:
Follow @NordicGamesAT Follow
Close

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 72 of 72

Thread: Seria Gothic

Registered User Mary's Avatar
    U mnie Steam w trakcie gry śmiga.

Registered User xenonisbad's Avatar
    Rzućcie okiem tutaj. Czyżby Nordic Games dogadało się z cdp, dlatego dostaliśmy gothici po polsku na steam? Dla mnie to świetna wiadomość, że pudełko także przypisuje się do steam.

Btw. ogrywam ostatnio Gothica i doszedłem do kilku wniosków. Po pierwsze, wysoki poziom trudności to może był, kiedy ogrywałem grę w podstawówce. Dzisiaj jeszcze w pierwszym rozdziale gra staje się strasznie prosta, i to bez wykorzystywania żadnych bugów. W sumie to jestem w trakcie trzeciego rozdziału, gram jako mag (chociaż magii używam tylko do leczenia się), a od pierwszego rozdziału nie rozwijałem swoich umiejętności bitewnych ani nie zmieniałem broni.

Po drugie, gadanie że Gothic jest przykładem gry bez bugów świadczy tylko o nieobyciu z grą. Owszem, może jeszcze w pierwszym rozdziale bugi nie występowały jakoś często, jednak im dalej brnę tym jest gorzej. Nieprzenikalne niewidzialne obiekty, spadanie pod teren, wpadanie w obiekty z niemożliwością wyjścia z nich, krzywo nałożone tekstury w wielu miejscach, zadania które czasem nie zaskoczą poprawnie (dla mnie to było cmentarzysko orków), żywe-martwe postacie... długo by wymieniać. Oczywiście gra jest wspaniała, więc to wszystko jestem w stanie jej wybaczyć, ale nie mam zamiaru jej idealizować pod każdym względem.

Po trzecie, i ostatnie: gra nie jest brzydka. Korzystam z moda na 1080p, 60 fps i duży zasięg rengerowania, chociaż gra wyraźnie nie została do tego stworzona. Animacje miejscami są koszmarne (głównie chodzi o te stworzone z myślą o 25 fps, co zresztą widać), do tego gra na tym modzie nie potrafi w pełni wygenerować dalekiego terenu i lubi np. pokazywać płaską teksturę lasu od góry i drzewa pod nimi.

Gra wyraźnie się postarzała, ale jednocześnie ma specyficzny rodzaj grafiki. Wszystko jest tutaj zrobione w jednym tonie, chciałoby się rzec jednolite, a tekstury niskiej rozdzielczości czy kanciaste modele nadają grze swoistego uroku. Sądziłem, że zaraz po ograniu Dying Light, Wiedźmin 3: Dziki Gon czy Batman: Arkham Knight będę miał większe problemy z przyzwyczajeniem oczu do starej grafiki, myliłem się.

Bo Gothic jest trudny, ale dla osoby, która gra w tę grę po raz pierwszy, nie zna mapy i zadań i nie wie, jakie umiejętności najlepiej rozwijać. Poleciłem serię kumplowi, który nigdy na oczy gry nie widział i przejście zajęło mu 45h w przypadku G1 i 84h w przypadku G2. O czymś to świadczy, bo ja odświeżam G1 bardzo często i nawet zbierając wszystkie możliwe przedmioty z mapy i wykonując wszystkie możliwe poboczne questy zamykam się w 15h. A co do bugów, to mimo tego, że - jak zaznaczyłem - odświeżam Gothica bardzo często, to napotykam je ekstremalnie rzadko. Najbardziej wszystko się sypie po instalacji modów, dlatego ich nie używam. Ale to nawet działanie R3 z modami jest gorsze, bo o ile oryginalnej wersji nigdy mi nie zawiesiło, to po instalacji modów na lepsze oświetlenie i podmianie tekstur gra potrafi się zawiesić "na amen". Nie mówiąc już o tym, że pomimo lepszego oświetlenia (bardziej realistycznego jego wyglądu), to cienie np. od ogniska potrafią się bugować i wyświetlać niepoprawnie. Ale zaznaczyć trzeba, że gry Piranii zawsze miały przypiętą łatkę gier z drobniejszymi lub większymi bugami, więc trochę nie rozumiem na ten temat dyskusji. Faktem jest, że do Gothica wracam chętnie i dość często, kiedy zdecydowana większość gier nie dostaje ode mnie nawet drugiej szansy, a nawet takie wielkie tytuły pokroju Wiedźmina 3, czy Batmana Arkham Knight kurzą się w wirtualnej bibliotece Steam i nie zostały nigdy odpalone.

Gothic single's Avatar
    Bugi to chyba jedna z kultowych cech całej serii, ale nawet one – póki nie uniemożliwiają przejścia gry – nie są w stanie przeszkodzić mi w dobrej zabawie, nawet jeśli do gry podchodzę któryś raz z rzędu.

Szkoda że nie ma oddzielnych, pudełkowych wersji na Steama. Chciałbym mieć jeszcze Zmierzch Bogów, bo moja płyta z Edycją Rozszerzoną jest uszkodzona, ale nie widzi mi się kupowania tego w sklepie Steam za ponad 40 złotych. Zostaje czekać na przeceny, a póki co zaczynam pobierać Gothic 3.
    ELEX Wikia
    Pierwsza encyklopedia ELEX.

Quote Originally Posted by single View Post
    Bugi to chyba jedna z kultowych cech całej serii, ale nawet one – póki nie uniemożliwiają przejścia gry – nie są w stanie przeszkodzić mi w dobrej zabawie, nawet jeśli do gry podchodzę któryś raz z rzędu.

Szkoda że nie ma oddzielnych, pudełkowych wersji na Steama. Chciałbym mieć jeszcze Zmierzch Bogów, bo moja płyta z Edycją Rozszerzoną jest uszkodzona, ale nie widzi mi się kupowania tego w sklepie Steam za ponad 40 złotych. Zostaje czekać na przeceny, a póki co zaczynam pobierać Gothic 3.
    Za 30zł jest cała trylogia kupując przez cdp.pl

Registered User sebogothic's Avatar
    Kolejna pigułka od arhn.eu:

Tym razem opowiada o powstawaniu, aż czterech gier: Gothic 3: The Beginning, Gothic 3: Zmierzch Bogów, Risena i Arcanii. Będzie też piąty odcinek, bo nie udało się opowiedzieć wszystkiego w ciągu 30 minut.
    A tutaj jest jeszcze gothicowe archiwum w których można znaleźć kilka ciekawostek oraz niepublikowane albo szerzej nieznane screenshooty: http://gothic.arhn.eu
    Last edited by sebogothic; 07-09-2016 at 19:16.

Registered User xenonisbad's Avatar
    O powstawaniu Risena to ten filmik nie był, było chyba ze dwa razy wspomniane "a w tym czasie Piranha Bytes...". Nawet nie wspomnieli o tym, że RPB to skrót od Risen Piranha Bytes. No ale dobrze, Gothic w pigułce ma być o Gothicu.

Filmik jak zawsze bardzo dobry, chociaż średnio lubię tego arhn.eu, to jednak przykładają się do tworzenia Gothica w pigułce i robią to praktycznie bezbłędnie, nie to co takie tvgry. Szczerze mówiąc nie śledziłem poczynań JoWood od kiedy PB od nich odeszła, więc jest to pierwszy filmik od nich o którym dowiedziałem się tak dużo. Nie miałem pojęciach dlaczego gra tyle razy zmieniała nazwę przed premierą, teraz już wiem.

Aż mi się szkoda zrobiło Spellbound i Arcanii. Zostali rzuceni na głęboką wodę, nie posiadali żadnego doświadczenia w grach RPG a JoWood wywierał na nich chorą presję. Jakby trzymali się swoich pierwotnych założeń na pewno wyszłoby to o niebo lepiej. Gra po dziś dzień jest pełna błędów, więc nie udało im się ich wyeliminować, a ponieważ gra jest mocno uproszczona to nie mamy powodów by te błędy grze wybaczyć.

Fajnie, że wspomniano o grze mobilnej. Grałem w nią niedługo po premierze, jedna z najlepszych gier na stare telefony komórkowe. Jedyne do czego można było się przyczepić, to historia która nie wydaje się spójna z Gothicami, ale nie można za dużo wymagać po grze mobilnej. Nadal miło wspominam ten tytuł.

Napisałbym coś o Zmierzchu Bogów, ale... szkoda gadać. Po tym, że JoWood zatrudnił jakieś nieznane nikomu studio z drugiego końca świata spodziewałem się, że dodatek będzie niewypałem, ale że nikt u nich Gothica nie znał oprócz stażysty? Masakra totalna. Tłumaczy to poniekąd dlaczego znane nam postacie zachowują się kompletnie inaczej niż w innych częściach serii.

Dziś dwa filmiki. Pierwszy omawia projekt świata i rozgrywki w Gothicach:

A drugi to próbki aktorów biorących udział w dubbingu moda Dzieje Khorinis:

To chyba nie jest czyste G2, tylko G2NK, ale mogę się mylić.

Oczywiście gra jest wspaniała, więc to wszystko jestem w stanie jej wybaczyć, ale nie mam zamiaru jej idealizować pod każdym względem
    tai game ve dien thoai, tai tro choi - tai fb

Oczywiście gra jest wspaniała, więc to wszystko jestem w stanie jej wybaczyć, ale nie mam zamiaru jej idealizować pod każdym względem