Website: elexgame.com Follow us:
Follow @NordicGamesAT Follow
Close

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 69

Thread: Seria Gothic

Registered User sebogothic's Avatar

Seria Gothic

Myślę, że na forum kolejnej gry Piranha Bytes nie powinno zabraknąć tematu o serii Gothic, tym bardziej, że ciągle powstają jakieś mody. A poza tym możnaby tutaj powspominać stare dobre czasy.
    Na pewno jednym z ciekawszych modów jest długo oczekiwany Gothic Reloaded Mod, który lekko ma podretuszować oryginalnego Gothica, poza tym będzie on działał na silniku Gothic II, który daje większe możliwości niż ten z G1. Tutaj jest galeria screenów: http://www.gothic-reloaded-mod.de/?p...&id=79&lang=en
    Oprócz GRM jest też tam wgrany mod wprowadzający DX11 - D3D11. Działa on już oczywiście z G2 a w połączeniu z L'HIVER Edition znacznie ulepsza oprawę G2.

Registered User xenonisbad's Avatar
    To chyba nie jest czyste G2, tylko G2NK, ale mogę się mylić.

W sumie w czasach remasterów aż dziw bierze, że taka seria jak Gothic się takowego nie doczekała. Ale jak widać fani nigdy nie zawodzą

Gothic single's Avatar
    W czasach kiedy nawet mniej popularniejsze gry od Gothików na świecie są odnawiane to dziwi bardzo, mam nadzieję że takie coś się w końcu pojawi.

Quote Originally Posted by single View Post
    W czasach kiedy nawet mniej popularniejsze gry od Gothików na świecie są odnawiane to dziwi bardzo, mam nadzieję że takie coś się w końcu pojawi.
    Jakieś przykłady?

Gothic single's Avatar
    Quote Originally Posted by xenonisbad View Post
    Jakieś przykłady?
    Może nie ten sam gatunek, ale jednak: Castle Crashers Remastered, ZombiU, które ma odświeżone trafić z WiiU na PS4 i Xbox One, Black Mesa (coś w stylu remake pierwszego Half-Life) czy Oddworld: Abe's Exoddus.

Registered User LoRdKwiateK's Avatar
    Ale pamiętajmy że taki remake może okazać się klapą. Np. Heroes 3 który wyszedł w HD... To już nie to samo...
    Wszystko Będzie Dobrze...
    Every thing Will Be Fine...

Quote Originally Posted by single View Post
    Może nie ten sam gatunek, ale jednak: Castle Crashers Remastered, ZombiU, które ma odświeżone trafić z WiiU na PS4 i Xbox One, Black Mesa (coś w stylu remake pierwszego Half-Life) czy Oddworld: Abe's Exoddus.
    Hmm, Castle Crashers Remastered to raczej zaktualizowanie gry na poziom obecnej generacji konsol. Dziwne by było, żeby gra wychodzą na Xbox One miała taką samą grafikę jak na Xbox 360. To tak jakby powiedzieć, że Risen 3: Władcy Tytanów doczekał się remastera O ZombiU remastered nie słyszałem i w internecie też niczego o nim nie znalazłem.

Black Mesa to dodatek do gry robiony przez fanów, więc odpada z listy, dodatkowo Half-Life jest jedną z najbardziej popularnych gier jakie kiedykolwiek wyszły, w końcu to właśnie z powodu tej serii Steam zyskał taką popularność. Z dawien dawna Oddworld miał ogromną rzeszę fanów, sam się w niego zagrywałem na swoim PSX. Ta gra to klasyk, więc ze stwierdzeniem, że jest mniej popularna od Gothica, mógłbym polemizować.

Quote Originally Posted by LoRdKwiateK View Post
    Ale pamiętajmy że taki remake może okazać się klapą. Np. Heroes 3 który wyszedł w HD... To już nie to samo...
    Polemizowałbym, mi się Heroes 3 HD bardzo podobał i nie wiem jaki ludzie mają z nim problem. Poza tym to nie remake.

Gothic single's Avatar
    No ja nie wiem, nigdy o tych grach nie słyszałem i wymieniłem te, których szczerze mówiąc nie znałem. :P
    Co do ZombiU:
    http://www.ppe.pl/news-37172-przygot...s4_i_xone.html
    Z tym, że tak teraz patrzę, że to też ma być coś w stylu przeniesienia gry z jednej platformy na drugą, w dodatku niepotwierdzone, wybacz.

Jak Heroes 3 HD to nie remake skoro remake znaczy "Wydanie ponownie tej samej gry z np. poprawioną grafiką lecz bez zmiany np. fabuły" To właśnie zrobili w H3 tylko szkoda że bez dodatków, a jak patrze na te pasy po bokach w czasie walki lub w zamku... Serio? I to za 70 zł? Kompletna edycja 1-4 kosztuje 30 z wszystkimi dodatkami itp...

Quote Originally Posted by LoRdKwiateK View Post
    Jak Heroes 3 HD to nie remake skoro remake znaczy "Wydanie ponownie tej samej gry z np. poprawioną grafiką lecz bez zmiany np. fabuły" To właśnie zrobili w H3 tylko szkoda że bez dodatków, a jak patrze na te pasy po bokach w czasie walki lub w zamku... Serio? I to za 70 zł? Kompletna edycja 1-4 kosztuje 30 z wszystkimi dodatkami itp...
    Jak dla mnie to jest remaster, nie remake, ponieważ gra zawiera tylko i wyłącznie poprawione elementy poprzedniczki, nie ma tam ani jednej nowej grafiki, wszystkie mają tylko wyższą rozdzielczość. Ale nie będę się spierał, nie znam się w sumie na tym.

Pasy po bokach podczas walki czy w zamku są koniecznie, ponieważ dzisiaj korzysta się z rozdzielczości 16:9, a gra była stworzona do monitorów kwadratowych. Zarówno mapy walki jak i wnętrza zamków miały kwadratowy plan i niemożliwością było "rozciągnięcie" ich na cały ekran. A wersję premierową, pudełkową, kupiłem za 40 zł z wysyłką. Co by nie mówić, są to grosze za grę takiej jakości, w końcu to najlepsza gra Ubisoft od lat :P Poza tym chyba nie oczekiwałeś, że remake będzie kosztował tyle samo, ile piętnastoletnia gra?

Już widzę premierę Gothic Remastered i te komentarze, że gra kosztuje 80 zł, a za połowę tego można kupić zestaw G1-G3.

Jasne że nie oczekiwałem że bedzie tyle ile podstawa. Grafika została zmieniona, Potwory i inne elementy zostały dodane a także animacje zmienione, widziałem filmik jak to robią. Ale ja tam wolę jednak starą wersję, Za Risena dałem dużo to i Za Gothica mógłbym dać nawet 2 razy tyle ;p Co do pasów mogli zrobić coś innego np. w Forteca która jest górzysta i śnieżna po prostu dodać więcej gór i ładnie to zrobić, walka też przecież jak jest teren piaskowy to mogli dać piasek... Piszę z pracy właśnie także sory za takie nie spójne zdania ale szef patrzy ;p

Registered User
    Remaster to odświeżenie, ulepszenie istniejącej gry (np. te wszystkie stare gierki które ostatnio wychodzą z dopiskiem HD)
    Remake jest to zrobienie gry od nowa, dosłowne: ponowne zrobienie gry (dobrym przykładem jest Black Mesa dla Half-Life 1)

Tak tylko chciałem dodać do tematu Na tą chwilę te wszystkie mody do Gothica można nazwać właśnie remasterem.
    Jeśli powstanie remake Gothica to raczej będzie to gra zrobiona od zera na nowej wersji Genome Engine oczywiście wzorując się na pierwowzorze.

Registered User Laurealdin's Avatar
    Na gry-online.pl pojawił się filmik na temat gier Piranhy Bytes z ciekawym komentarzem.

http://tvgry.pl/?ID=5653

Gothic single's Avatar
    Od legendy po... piratów?
    Trafne podsumowanie, szczerze mówiąc. Riseny były dość słabe jak na oczekiwania prawdziwych, długoletnich fanów serii Gothic, Risen 3 pokazał że Piranie powoli wracają na stare tory, ale to wciąż zbyt niski poziom, spodziewałem się po Piraniach czegoś lepszego. I wciąż mam nadzieję, że zrobią kiedyś remake pierwszej części serii Gothic.

To może rzeczy, które mi się nie podobają w tym filmiku:

Na wstępnie nazwano PB studiem tworzącym średnie gry. Skoro tworzyli oni tak fenomenalną serię jak gothic, to nie tworzą oni średnich gier, a zaledwie kilka z ich ostatnich można uznać za średnie...

Kompletne olanie wszystkich założycieli i pierwszych członków studia, tylko pokazano zdjęcie Hoge i wymieniono go z nazwiska. A reszta to co? Przydupasy?

Bezimienny nie był everymananem, miał wyraźnie zaznaczony charakter, jego cięty język stał się wręcz legendarny...

Na początku gry dostajemy list zaadresowany do Xardasa, a nie do Pyrokara.

Dlaczego gra nie mogła stawać w szranki w Morrowindem? Bo co, bo tak, bo nie, bo nie wiem?

"Gothic 3 byłby jedną z najlepszych gier w historii serii" – masło maślane. Gdy mówimy "jedna z najlepszych", musimy mieć na myśli przynajmniej 3 rzeczy, które są najlepsze, a przecież ta seria ma tylko 3 części...

"Wszystko wskazywało na to, że mroczne uniwersum PB" (o gothic 3) – to jest już totalna głupota. Od tego całego mroku PB odeszli już sporo w G2, a G3 nie miał być mroczny z założenia, co nawet widać po tym jaką grafikę nam zaprezentowano... Gra miała być piękna i epicka, nie mroczna.

"Gra była niezoptymalizowana" - to akurat bzdura powtarzana przez internautów od dawien dawna. Kupiłem grę na premierę i na swoim budżetowym komputerku przeszedłem ją całą bez większych problemów z optymalizacją. Zresztą pokażcie mi grę z 2006 roku, w którym zasięg renderowania jest tak ogromny! Oczywiście jak na tamte czasy .Bethesda wydała miliony na stworzenie nowego silnika do Skyrima, który by pozwalał na coś takiego.

I bez przesady z tą Arcanią. Gra jest słaba i nudna, ale powiedzenie, że potrzeba leków przeciwbólowych aby w nią grać, to przesada i to mocna.

"Wybierzcie jakiś losowy element z któregokolwiek Risena i dopasujcie go do właściwego elementu z Gothica" – hmm, tytani, władcy tytanów, magia voodoo, pływanie statkiem, wiele wysp, łowcy demonów, cienie, magiczne kryształy i używanie ich do czarów, magiczne kryształy uniemożliwiające używanie magii, reaktor, finishery, brudne sztuczki, zbroja podzielona na części, walka włócznią, bitwy morskie, minigierki (wymienić je wszystkie?), strzelby i muszkiety, topielce, inkwizycja, odskoki podczas walki, zadawanie obrażeń kilku celom na raz, widok duszy (czy jak się to zwało), zaświaty, osiągnięcia, system chwały i rozwoju postaci... prawdę mówiąc nie chce mi się wymieniać, a tych rzeczy jest mnóstwo.

Uh, stwierdzenie, że R2 jest lepszy od R1... nawet jako ogromny fan Risenów nie potrafię temu przytaknąć.

Poza tym Risen 3 nie jest zwieńczeniem trylogii (Jenny napisała na WOR, że nie jest to planowana ostatnia część serii, podobnie ktoś inny w wywiadzie który czytałem na risen.info).

Cały materiał o risenie polegał na tym: to jest głupie, bo jest z gothica. to jest głupie, bo nie jest z gothica.

Podsumowując: uważam ten materiał za denny.