Website: elexgame.com Follow us:
Follow @NordicGamesAT Follow
Close

Results 1 to 12 of 12
    Registered User

Angry Zdenerwowana Kaja

Nagle po pierwszej rozmowie Zardomem, kaja się zdenerwowała.Myślałem że to efekt przejsciowy ale od dłuższego czasu już taka jest i przez pewien czas nie mogłem wymienić kompana.Teraz robiłem pierwsze misje dla Reja to się od niej uwolniłem w końcu.Lecz kiedy do niej podejdę nadal jest zdenerwowana i nie mogę dokończyć misji ''nowe odkrycia''.Najnowszą aktualizacje gry posiadam.

Registered User Laurealdin's Avatar
    Czy Kaja zdenerwowała się na którąś Twoją odpowiedź\decyzję podczas rozmowy z Zardomem? Spróbuj może wczytać zapis gry przed rozmową z nim i wypróbuj innych opcji dialogowych. Może Kaja się wtedy nie obrazi.

Druga opcja to poczekać, aż Kaja sama Cię zaczepi, a robi tak zawsze, gdy wyczuje nowe złoże elexu (nie musisz z nią podróżować). Nowe złoża Kaja wyczuwa wraz z postępem fabuły (lub z każdym nowym rozdziałem, nie pamiętam dokładnie).

Registered User xenonisbad's Avatar
    Czemu nie mogłeś wymienić kompana? Nie miałeś na kogo? Skoro i tak za Tobą chodziła to wystarczyło podczas rozmów podejmować odpowiednie decyzje by się jej przypodobać.

Zadaniem się nie martw, dokończyć je możesz dopiero w ostatnim lub przedostatnim rozdziale.

Registered User

Zdenerwowana Kaja.

1. pytanie. Zdenerwowała się mniej więcej wtedy kiedy powiedziałem o niej Zardomowi i wciągnąłem ją w te całą akcje.Miałem takie wrażenie jakby po prostu nie ufała temu całemu Zardomowi.Czyli raczej przez decyzje podjętą za nią,chyba.Z tego co pamiętam to wczytałem zapis chwile wcześniej i nadal było to samo.Tak przed, jak i po rozmowie.Wydawało mi się że to normalne,wiec nie wczytywałem i poleciałem dalej z zadaniami.Wydaje mi się że już wcześniej w pojedynczym momencie też jakaś postać się zdenerwowała i dosłownie po chwili jej przeszło.Nie wiem czy to nie ta sama postać przypadkiem.Teraz dalsze wczytywanie nie ma już sensu,bo trochę już zadań porobiłem.Niedługo już będę kończył drugi akt,więc zobaczę jak będzie później.

2.pytanie. Kompana nie mogłem wymienić bo jak jest zdenerwowana to nie można z nią nawet słowa zamienić,chociażby żeby wróciła do Matecznika.Tak samo było jak z nią podróżowałem,tak samo jest też teraz kiedy siedzi w Mateczniku.A żeby się od niej uwolnić, chociaż na jakiś czas to musiałem znaleźć zupełnie nowego kompana żeby przy robieniu misji z nim automatycznie z kaji przełączyło się na: akurat w tym przypadku Reya.
    Innej opcji nie było.

Myślę że w większości podejmowałem dobre decyzje w stosunku do Kaji, tylko bałem się że jak jest zdenerwowana to może nic to nie dać i wtedy nici z jakichkolwiek misji z nią.
    Ale skoro mówicie że powinno się udać w dalszym akcie to jestem spokojniejszy.Wtedy będę musiał zaczekać i zobaczyć czy mnie ostatecznie nie zaczepi.Mam nadzieję że tak będzie,mimo jej zdenerwowania.

Wielkie dzięki za pomoc.Pozdrawiam.
    Last edited by buciol; 16-01-2018 at 03:46.

Registered User

Łowca nagród

Jeszcze mam jedno pytanie nie związane z tym tematem.Mianowicie znalazłem wszystkie nagrania łowcy nagród .
    Razem z Rejem udałem się do Xakoru,tam gdzie kieruje dalsze zadanie po zebraniu wszystkich nagrań.
    Uzbierałem też 5/10 tych listów gończych.Kiedy poszedłem po następne właśnie w to o to miejsce gdzie jest tych trzech łowców szukających Reja,ukończyło mi się zadanie łowca nagród.I każdy z nich jakieś tam zdanie wypowiedział,ale nie mogę z nimi porozmawiać normalnie.A przecież muszę zdobyć te listy gończe jakoś. Później zdecydowałem się ich zabić,ale nic przy sobie nie mieli i nie było tego charakterystycznego napisu że ich śmierć zmieni losy gry.Oczywiście wczytałem z powrotem,bo i tak nic mi to nie dało.Więc pytanie czy to będzie jakoś kontynuowane czy to może być jakiś błąd?Chyba że to zwykłe Randomy.
    Last edited by buciol; 16-01-2018 at 04:33.

Przechodząc ELEX'a najpierw wykonałem misje dla Ray'a, czyli zebrałem wszystkie listy gończe i nie odwiedzałem Xakoru, by zadanie to ukończyć. Z kolei zadanie "Łowca nagród" automatycznie kończy się, gdy dotrzesz do chatki tych trzech banitów (pod warunkiem, że masz zebrane wszystkie wiadomości "Banity myśliwego").

Wydaję mi się, że te dwie misje nie są ze sobą związane, zwłaszcza, że rozmowa z trzema banitami w Xakorze niczego nie wyjaśnia. Z nagrań "Banity myśliwego" wynika, że szuka on banity "Czada", a w kolejnych nagraniach dodaje, że nazywa się "Tom i nosi kapelusz". Taki opis nie pasuje do Ray'a.

Z kolei banici, którzy polują na Ray'a to m.in.: Mason, który stoi przy Wielkim podnośniku w Edanie; Bomby, który w dzień stoi na moście przy Mieście pod kopułą (w nocy stoi jednak na kamiennym moście prowadzącym do Miasta pod kopułą). Ray w pewnym momencie powinien Tobie również zaproponować "wycieczkę" do przywódcy gangu - Jacksona, a potem do Ignadonu. Ale to on sam będzie musiał Cię zagadać podczas podróży z nim, lub w Mateczniku.

Zadanie Raya też można ukończyć dopiero po dokonaniu postępów fabularnych, tak jak wszystkie zadania towarzyszy oprócz jednego. Nie da się go ukończyć wcześniej, bo nie wiesz kto jest zleceniodawcą zabójstwa, nawet jeżeli go spotkałeś i już z nim rozmawiałeś. Po prostu po rozpoczęciu nowego rozdziału zawsze wracaj do obozu/miasta aby sprawdzić czy któryś z towarzyszy nie ma Ci nic nowego do powiedzenia.

Registered User

Misja w Xakorze

Chciałem jeszcze dodać bo przypomniało mi się że ja możliwość misji z Kają już miałem i mnie zaczepiła wtedy.Tylko uznałem że jest jeszcze za wcześnie żeby iść do Xakoru.A później właśnie się zdenerwowała.Teraz stoi tam zdenerwowana w tym Mateczniku i nie wiem czy jak do niej podejdę w dalszych rozdziałach to ona do mnie podejdzie i mi przypomni czy jak.

Podobno w ELEX'ie, jeżeli podejmiesz zbyt dużo decyzji, które nie spodobają się Twojemu towarzyszowi, to może on opuścić Ciebie, czy Twój obóz. Sam tego nie miałem okazji sprawdzić, ale pod koniec mojej gry np. Falk nie lubił Jaxa. I ostrzegł go, że jeżeli dalej będzie podejmował decyzje sprzeczne z jego światopoglądem, to opuści Matecznik.

Zatem jakie miałeś relacje z Kają przed rozmową z Zardomem? Jeżeli pojawiał się napis "Kaja nie lubi Cię", to być może po rozmowie z Zardomem, jeszcze bardziej się na Ciebie pogniewała i nie będzie chciała już z Tobą rozmawiać, ani wykonywać misji. Jeżeli Kaja miała jednak pozytywne nastawienie do Ciebie, to może "ogarnie" się wraz z następnym rozdziałem.

Registered User
    No właśnie nie za bardzo pamiętam.Ale wydawało mi się że miałem z nią dobre relacje.Choć w sumie podróżowałem z nią najdłużej ze wszystkich,wiec pewnie nie zawsze dokonywałem dobrych wyborów.Staram się odpowiadać raczej po swojemu i nie zawsze patrzałem czy może się to komuś spodobać.Ale z tego co pamiętam to nie licząc Arxa jak zawsze kogoś pytałem to odpowiadali pozytywnie o naszych relacjach.Jej humorek raczej zmienił się tak znienacka,dlatego tez się tak zdziwiłem.Nigdy jakichś większych oznak nie dawała że jej coś przeszkadza.Nawet po każdej misji z nią podarowałem jej manę,co chyba tez poprawia relacje.A tak w ogóle to gdzie ewentualnie mógłbym zgłosić ten błąd twórcom?

Na relację wpływa wszystko to, czego towarzysz jest świadomy. Na początku Caja jest nastawiona bardzo nieufnie do Jaxa, więc jeżeli więcej razy jej podpadłeś niż zaimponowałeś, to nic dziwnego, że Ciebie nie lubi.

Registered User
    Już wszystko w porządku.Wróciłem do matecznika po przyniesieniu tych wszystkich gadzetów w misji Big Bang gdzie była scena przerywnikowa związana z Zardomem i kaja była już na miejscu odblokowana.Teraz moge z nią pogadać,wziąść ją,zrobić misje i już nie ma tego denerwującego zdenerwowania nad jej głową,więc wszystko powinno być w porządku.Także nie był to efekt złych relacji z nią a przynajmiej ''tak mi się wydaje''.Teraz ciekaw jestem co mogło to spowodować?Może poprzez moje decyzje zaczeła nie ufać mi jak i Zardomowi.Była bardziej zaniepokojona czy coś takiego,aż w końcu się uspokoiła.
    Last edited by buciol; 07-02-2018 at 15:44.

Tags for this Thread