Website: elexgame.com Follow us:
Follow @NordicGamesAT Follow
Close

Results 1 to 6 of 6

Thread: Co teraz?

Registered User

Co teraz?

Mam takie pytanie. No więc skończyłem całą fabułę, ukończyłem chyba wszystkie zadania poboczne, znalazłem fragmenty mapy, odkryłem tajemnice Calaana, zdobyłem wszystkie zdjęcia i nie mam już pomysłu na to co teraz mógłbym zrobić. Szukać legendarnych broni nie ma sensu bo przy ukończonej grze można bez problemu robić własne. Jedyne co mi zostało to eksplorować?
    Oraz chciałbym się spytać bo ciekawi mnie jedna kwestia. Normalnie w grze jeśli się wybije zwierzęta w danym miejscu to już nie pojawiają się tam do następnego rozdziału. Czy po skończeniu całej gry zwierzęta będą się "odradzać"?

Registered User xenonisbad's Avatar
    Elex jest pierwszą grą od PB, która ma system odradzania się potworów. Jest on dosyć zakamuflowany, wydaje się że wynika on z wędrówki mutantów po mapie, a jednak respawn istnieje, tylko potrzebuje minąć ileś tam czasu zanim nowe mutanty się pojawią. Najłatwiej można to sprawdzić przy teleporcie w pobliżu wszechserca i dwóch myśliwych z Berserków.

Nie rozumiem tylko czemu chcesz kontynuować grę po jej skończeniu. Skoro zrobiłeś wszystko (oprócz eksploracji), to tak nie bardzo więcej coś zostało do roboty. Ta gra to nie jest Skyrim, Elex nie wygeneruje Ci nowych questów typu idź/zabij/wróć żebyś mógł grać w nieskończoność. Swobodną eksplorację oczywiście polecam, sam znalazłem sporo ciekawych lokacji i "ukrytych" zadań schodząc ze ścieżek. Myślę że odnalezienie ukrytego baru oraz rodziny kościotrupów z ufo są rzeczami które mogą wskazać jak dobrze Ci eksploracja poszła :P

Registered User
    Quote Originally Posted by xenonisbad View Post
    Nie rozumiem tylko czemu chcesz kontynuować grę po jej skończeniu. Skoro zrobiłeś wszystko (oprócz eksploracji), to tak nie bardzo więcej coś zostało do roboty.
    Chcę wycisnąć z gry ile się da, oraz chcę zdobyć parę osiągnięć dla berserka, a brakuje mi doświadczenia :/
    Last edited by Zenon57689; 22-01-2018 at 18:37.

Registered User Laurealdin's Avatar
    Mi akurat pasuje, że przeciwnicy się odradzają. Lokacje, które odwiedza się ponownie nie wydają się dzięki temu takie puste, a świat wygląda na bardziej żyjący. Zwłaszcza, że prawie za każdym razem spotykamy jakiegoś innego stwora w miejscu respawnu. A zawsze to dodatkowe punkty doświadczenia. Ja po ukończeniu głównego wątku fabularnego i wszystkich zadań pobocznych odwiedzałem każde miejsce, którego nie odwiedziłem wcześniej. Zaglądałem wszędzie gdzie się da, oraz tam, gdzie z pozoru się nie da. Można znaleźć naprawdę niezłe perełki, zwłaszcza szkielety. Żadne gry nie dawała mi tyle frajdy z eksplorowania świata, co gry od Piranhy Bytes.

Registered User xenonisbad's Avatar
    Napisałeś to tak, jakby ktoś tutaj krytykował system odradzania się przeciwników, a jest wręcz na odwrót – sam jestem jego wielkim fanem. Jak wspomniałem wyżej, jest on świetnie zakamuflowany, więc nie odnosi się wrażenia, że ma się do czynienia z algorytmem spawniącym przeciwników, ale z światem który żyje sobie niezależnie od gracza. To jest jedna z "małych" rzeczy, którymi deweloperzy się nie chwalili, chociaż dokonali małej rewolucji. Tak jak zawsze krytykowałem respawn przeciwników (chociaż rozumiałem czemu go implementują), tak teraz nie pozostaje mi nic innego tylko ich pochwalić.

Registered User Laurealdin's Avatar
    Nie miałem na myśli, że ktoś w tym wątku krytykuje sposób odradzania się fauny Magalana. Po prostu wyraziłem swoją opinię, że system ten przypadł mi do gustu. Sprawia wrażenie naturalnego i niewymuszonego. Kolejny plus dla PB.